Fivem Rehber Fivem Terimleri | Fivem RolePlay Terimleri

TexasMuhtarı

Standart Üye
Katılım
4 Tem 2019
Mesajlar
32
Tepkime puanı
35
Yaş
22
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.texasmarket.xyz
◾Random Deathmatch RDM Nedir ? Anlamı Sebepsiz Ve Rolsüz Adam Öldürmek Mesela Sebepsiz Rolsüz Silahı Çıkarıp Vurursanız Bu Deathmatch Kural ihlali Olur Yeni Gelen Oyuncular/Trolleyenler Bunu Sık Sık yapmaktadır Yeni gelen Oyunculara Kick Cezasi-Uyarı veriliyor Devamı Halinde Hard-Trolling'ten Geçici/Kalıcı Yasaklanıyor.

◾GOOA Gun Out Of As Nedir ? Anlamı Ağır Bir Silahı Cebinden Çıkarmak Veya Mesela Bir Oyuncuyla Konuşuyorsunuz Ve Rolsüz Silahı Çıkarıp Vuruyorsunuz Bu Yasaktır ! Rol vermelisiniz Ancak Eğer Aktif Rolde/Çatışmadaysanız Herkes Bir Birine Sıkıyorsa Rol vermek Mühim Değil.Başka Bir Ekip Role Dahil Olabilir Ama Taraflarına Kurşun Gelmedi Sürece Çatışmaya Giremez.

◾PG Powergaming Nedir Gerçek Hayatta Yapamayacağınız Şeyleri Oyunda Yapmak Mesela Büyük Bir Binadan Atliyorsunuz Hiç Bir Şey Olmamış Gibi Devam ediyorsunuz.Role Uygun Olarak Yaralanmış Rolü Yapmalısınız.Eğer Yaralandıysanız Doktor Size Yardım Ettikten Sonra Silah Çekemezsiniz.

◾MG Metagaming Nedir ? Mesela Birisiyle RolePlay Olarak Tanışmadınız Ve İsmini F6/F2 Menüden Okuyup ismi ile Hitap ediyorsunuz Bu Yanlıştır Rolsel Olarak Tanışmanız Gerekmekte.

◾ GBİ Güvenli Bolge ihlali Nedir ? Altta Verdiğim Bölgelerde Silah ile vurmak Bayıltmak Ateşli Silah Kullanımı Yasaktır Güvenli Bölgeler;
◾Galeri Ve Çevresi
◾Hastane Ve Çevresi
◾Emlakçı Önü Ve Arkası(Otopark Dahil Değildir)
◾Karakol Ve Çevresi
◾Etkinlik Mekanları Ve Ek Olarak;
◾Tamirciler Güvenli Bölgedir (Haraç Kesilebilir,Tehdit Edilebilir,Silah Çekilebilir,Eğer Karşı Taraf Korku Rolü Yapmaz İse SafeZone Niteliğini Kaybeder.


◾RK Revenge Kill Nedir ? Mesela Birisi Seni Öldürüyor Sende 5 Dakika Geçmemiş Gidip intikamını Aliyorsun Bu Yasaktır FailRp Yapmış Olursun.Öldüğünde E çektiğinde Son 30 Dakikayı Hatırlayamazsın Kin Peşine Düşemezsin.

◾CR Car Ramming Nedir ? Araçtayken Sebepsiz Yere Oyunculara ve Araçlara Çarpmak Yasaktır Uyarı Sebebidir.

◾Rolden Kaçmak Polis/Mafya/Çete Suçlu Kovalamasında Sıkca Yapılan Şeyler Bunlar Roldeyken Oyundan Çıkmak internetin Fişini Çekmek Sizinle Rol Yapmıyacağım,Cevap Vermemek Yasaktır.

◾MAADK (Meslek Araçlarını Amacı Dışında Kullanmak) Yani Polis Aracıyla Devriye atmak Yerine Bankaya gitmek YASAKTIR.Sivil Aracı Kullanmak Zorunludur.

◾MF Money Farming Bir kişi Ck Savaşında İken başka bir karaktere Arkadaşına vb. karaktere para aktarımı yasaktır.

◾Mixing Discord/Oyun İçi Sohbetten Aldığınız Bilgileri Oyun İçine Yansıtmak Yasaktır.

◾Fear Rp Rol anında, örneğin birileri tarafından kaçırıldığında gerçek hayattaki gibi korkuyla tepki vermelisiniz. Sizi kaçıran adamlara koşa koşa rambo gibi vuramazsınız Bu Yasaktır.

◾Retarded RP Saçma roller yapmak. Örnek olarak elleriniz kelepçeli iken birine yumruk atamaz , telefonunuza erişemezsiniz.


Merhaba ziyaretçi, Giriş yap yada Kayıt ol URL içeriğini görüntülemek için kayıt olmalisiniz !!foto9.png
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)