Metin2 PvP Panel - Web Bölüm KurallarıSadece metin2 web site, template vb. paylaşımı yapınız, bunlar dışında başka konular paylaşırsanız konunuz kapatılır.
Aynı panel forumda mevcut ise konunuz kapatılır.
Ücretli panel paylaşmak/satmak,panel karşılığında birşey teklif etmek yasaktır.
Burada link ile panel isteği yapmak serbesttir.Sadece resim gösterip istemek,bana şöyle bi panel yapabilirmisiniz vs.yasaktır.
Burda Soru, Sorun vb. konuları açmayınız, onun için bir bölümümüz var zaten;
Toplu şekilde panel paylaşmak uygun değildir. Her konu en fazla 5 panel içerebilir.Aynı sistem üzerinden web dosyaları ( seri & tema ) toplu paylaşımlarda insiyatif gösterilmektedir*Aynı paneli bir çok konu açarak değilde tek bir konu ile tanıtın ve eğer panelini geliştirdiyseniz (v1 iken v2 gibi) aynı konudayayınlayın, aksi taktirde konunuz kapatılır ve uyarı alırsınız.
Paylaşılan paneller'in kesinlikle önizlemesi(Demo site veya Resim) olmalıdır.Önizlemesi olmayan konular tarafımızca kilitlenecektir.
Paylaşılan paneller'in kesinlikle [Sadece Üyeler Linkleri Görebilir. ] sitesinden dürüstçe taratılmış olup konuya bırakılması gerekmektedir.(Başka dosya taratma,veya hiç taratmama gibi durumlarda gereken neyse yapılacaktır.) .Dosya taraması zorunlu hale getirilip,site taraması kaldırılmıştır.(Site taramalarında sitedeki virus gözüküyor,dosya temiz olsa bile.)Virustotal olmayan konular kapatılacaktır.
Virüs Total Uygulamasında 1 - 2 virüs algılanması sorun olmayacaktır bazı dosyalarda bunu yapmaktadır o tarz konular kapanmayacaktır.
Panel Tanıtımı Yapmak yasaklanmıştır ! (Önce panel tanıtımı olarak acılıyor konular ardından satısa dogru gıdıyor mecburen böyle bir kural geldi.)
Rar şifreli şekilde dosya paylaşmak yasaktır. Konu Kapatılır.
Son zamanlarda bilişim reklamı,metin2 server reklamı yapılıyor.Tanıtım yapmak için gerekli yetkiye sahip olmadığınız için gelip buraya konu açmayın.Konunuz kilitlenir!
Para kazanma amaçlı indirme linkinizi url yönlendirme siteleri yapmayın (Adfly gibi).Bu tür linkli konular kilitlenip link silinecektir.Konunuzun açılması için düzgün bir link koyup ö.m olarak bölüm editörüne yollayınız.Konunuz açılacaktır linki istediğiniz gibi ekleyebilirsiniz!
Alıntı bir paneli veya indexi tekrardan kodlayıp paylaşıyorsanız demoda orjinali link olmasın kendi demonuz olsun buda yoksa panelden bir ss olsun! Aksi taktirde konunuz kilitlenir!
Bir paylaşım yapıyorsanız herşeyi tam olsun logosunu yok butonunu orda burda vercem reklama girer,konunuz kilitlenir!
Bir serverin(yabancı olur türk olur başka bir oyunun pvp sitesi olur başka oyun sitesi olur)metin2 paneline uyarlanıp paylaşıldığında kesinlikle kaynak BELİRTİLMESİ gerekilmektedir.(Kaynak:Site linki).Link editör tarafından bulunursa konuya eklenir,üye kaldırırsa bu linki konu kapatılır ve açılması söz konusu olmaz.Eğer kendiniz linki biliyorsanız öm yoluyla iletirseniz konunuz açılır aksi taktirde kapalı kalacaktır..Bu kurala uymayan konu sahibi kaynağı söylememekte ısrar ederse konu açılmaz, 2.kez ve devamında açtığı konularda KAPATILIR.
Lisanslı panel paylaşmak yasaktır.Görsel içeriklerinde artık lisanslanabilir olduğunu unutmayınız(Tema vs.).25 Ocak 2013 Tarihinden Sonra Lisanslanmış Panel Paylaşan Kişilerin Konusu Kapatılacaktır.
Paylaşılan panellerde kesinlikle içeriğinde şifrelenmiş fonksiyonlar bulunmamalıdır. Paneller kontrol edilip şifreler tespit edilirse üyenin konusu kapatılıp hesabı engellenecektir.
Reklam yapmak, (Forum , Site Tarzı Reklamlar dahil) yasaktır.
Spam,Flood yapmak yasaktır.
Adult ve küfürlü içerik paylaşmak yasaktır(+18).
Skype iletişim bilgisi hariç diğer sosyal medyaların sitelerinin linklerini paylaşmak yasaktır. ​
Forumumuzun sahip olduğu kısa link sitesi hariç diğer sitelerin kısaltma linkleri koymak yasaktır.
Paylaşımcıyı ya da yorum yazanları uygunsuz üslupla uyarmak ya da görüşlerini uygunsuz üslupla bildirmek, Paylaşılmış olan konun aynısını açarsanız (konu tekrarı) , konunuz kilitlenir.
Forumuzun genel kurallarında olduğu gibi kişi veya kurumlara hakaret, rencide edici, aşağılayıcı, küfür içeren mesajlar atmak kesinlikle yasaktır.Kurallara uymayan konular veya rahatsız edici mesajlar gördüğünüzde, konuyu veya mesajı bize bildirebilirsiniz.Bunun için şikayet butonunu kullanabilirsiniz.

Kurallara uymayan konular kapatılacaktır.

Bölüm kurallarında yazılı olmasa bile, forum yönetimi belirli durumlarda kendi inisiyatifini kullanıp yaptırımlar uygulayabilir.