• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Yerlilere Karşı: The Forest

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

#Kahverengi

Forum Üyesi
18 Mar 2013
3,741
Hatay
Oyunumuz açık alpha aşamasında bir first-person açık dünya hayatta kalma oyunu. Zaten son zamanlarda en çok tutulan oyunlar bağımsız yapımcılar tarafından yapılan birbirinden pek farkı olmayan açık dünya-hayatta kalma oyunları oldu. Oyun Endnight Games adında ufak bir oyun stüdyosu tarafından yapıldı. Gerçi yapıldı demek pek doğru olmaz çünkü Steam’in yeni sistemine bağlı olarak artık yapımcılar oyun bitmeden satışa koyuyor. Genelde sonuç aynı, oyun en çok satan oyun oluyor, yapımcı parayı alıyor ve oyun bitmek bilmiyor. “Alpha” adı altında oyunun küçük oynanabilir bir kısmı varken uygun fiyatlı olarak piyasaya çıkıyor. Oyun tam olarak çıktığında da fiyat iki üç katına kadar artıyor. Böyle bir durumdaki oyunu almak mantıklı mıdır? Oyununa göre değişir, DayZ bitmek bilmeyen ve muhtemelen bitemeyecek bir oyun. Ama Steam’de alpha olarak çıkmış ve bitirilmiş örnekler de var.

Bu oyunda o örneklerden biri olacağa benziyor, iki haftada bir oyunun ana menüsündeki geri sayım ile güncelleme geliyor ve bu güncellemeler ufak tefek güncellemelerden (Yok efendim burun düzelttim, kan efekti düzelttim) ziyade büyük eklemeler oluyor. Fazla saptırmadan konumuza dönelim. The Forest, 30 Mayıs 2014’te Steam’de piyasaya sürüldü. Üzerinden 4 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen gelen yenilikler ve düzeltmeler tatmin edici düzeyde.
Oyun bir adada geçiyor, yanımızda ufak birkaç adacık daha mevcut. Peki biz buraya nasıl geldik? Burada ne yapıyoruz? Hikayemiz ne? Görebileceğimiz en Lost'u andıran ve en saçma hikaye bu oyunda. Oyun ilk başladığında bir uçaktayız , yanımızda çocuğumuz var. (Muhtemelen çocuğumuz var diyelim, herhangi bir konuşma olmadığı için amca kızı da olabilir.)

Uçakta bizden başka da kimse yok. Ne kadar ilginç değil mi? Ya insanları sevmiyoruz ve çok zengin olduğumuz için kimse gelmesin diye bütün koltukları satın alıyoruz ya da başka bir şey söz konusu. Uçakta iki kişi seyir halindeyken bilin bakalım ne oluyor? Uçak düşüyor ve uçağın düşmesiyle görüntümüz kararıyor. Gözümüzü açtığımızda uçak düşmüş oluyor. Zombiden hallice bir yerli de çocuğumuzu alıp kaçıyor, biz de gözlerimizi yumup uyumaya devam ediyoruz.
Oyun adada geçiyor!


Uyandığımızda elbette amacımız çocuğumuzu bulmak oluyor. Hemen önümüzdeki baltayı alıp yola koyuluyoruz. Oyun henüz yapım aşamasında olduğundan çocuk bulma diye bir olay yok. O yüzden sadece hayatta kalmaya çalışıyoruz. Hayatta kalmak için bir Survival Book’umuz var. Bu kitapta hayatta kalmak için yapabileceğimiz barınak, araç-gereç ve totemler bulunuyor. Bunları yapmak için de çevredeki dalları yaprakları topluyor, ağaçları keserek odun elde ediyoruz. İlk olarak bir barınak ve kamp ateşi yakmak en mantıklısı. Totemleri de öldürdüğümüz yerlilere vurduğumuzda gelen parçaları ile yapıyoruz. Evet evet, kafa bacak kolları Hannibal’dakı gibi güzel bir şekilde dizip sığınağın yanına dikince yerliler gelmiyor. Sebebi de bizi cani olarak görmesi falan olsa gerek.Ve tabi bir süre sonra gece oluyor. Yerliler için pek farketmiyor aslında gece de geliyorlar gündüz de. Sığınak yapmamızın sebebi de uyuyabilmemiz, mışıl mışıl güvenli bir şekilde uyuyoruz ve sabah oluyor. Kalkıyoruz tekrar iş başına.Bu yerliler bize vuruyor, biz de onlara vuruyoruz , peki onlar bizi öldürürse ne oluyor? Öncelikle direk ölmüyoruz. Bayıltılıp kaçırılıyoruz. Uyandığımızda çok karanlık bir yerde çakmağımız ile baş başa ışığı arıyoruz. Ama emin olun o karanlıkta bir kere gezerseniz bir daha asla ölmezsiniz. Ölmemek için de elinizden geleni yaparsınız. Sadece yerliler var sanıyorduk değil mi? E BUNLAR NE?! Her neyseler çok çirkin oldukları kesin. 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst