Neler yeni
  • Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Wu-Tang Başlangıç Rehberi

Effective

Valar Morghulis
Emektar
Katılım
31 May 2013
Mesajlar
20,334
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
21
Konum
Karabük
İsim
Oğuzhan
Karakter Yaratma

Büyücü veya İyileştirici (healer) oynamak isteseniz bile Essence ve Wisdom'a puan vermeyin. Sınıfınızı seçtiğinizde bütün değerler sıfırlanacak. En iyi yöntem sınıfınızı seçtiğiniz level olan Opening Chi 1 (level 25) e ulaşmanızı sağlayacak şekilde puanları dağıtmanız. 3 farklı yoldan gidebilirsiniz: str/dex/con dengeli gitme, yüksek str veya yüksek dex. Str (strength-güç) daha kuvvetli vurmanızı sağlayacaktır fakat dex'iniz düşükse sık sık ıskalayabilirsiniz. Defans str'ye bağlı fakat Dodge (yapılan saldırılardan kurtulma, yana çekilme vs) dex'e bağlı. Kritik bir darbe vurma da dex e bağlı. Con (Constitution-bünye,yapı) size daha çok can (hp) sağlar ve daha hızlı iyileşmeye yarar.
9 Dragons'daki level'ler alt-level'lere bölünmmüştür. Herbirinini 12 alt level'i olan 18 level vardır. İlk 3 level: Loosing Self (LS), Gathering Chi (GC) ve Opening Chi (OC). Bu rehberde kısaltma olarak level ler alt-level ler ile birlikte kullanılacaktır. Yani Loosing Self alt level'i 3 , LS3 olarak gösterilecek. LS12 için exp toplamayı bitirdiğinizde Chi Breathing (nefes alma) adında bir işaret göreceksiniz. Bu alt level olarak 13. leveldir. Güvenli bir yere gidin ve işarete tıklayın. Ekrandaki açıklamalara bakarak adımları gerçekleştirin ve GC1 levelina geçeceksiniz. Wu-Tang GC8'de acemi/çırak ve OC1 de öğrenci olacaksınız.

Bildiğim bazı levellerin isimleri:

1- Losing Self (LS)
2- Gathering Chi (GC)
3- Opening Chi (OC)
4- Revolving Chakra (RC)
5- Raising Light (RL)
6- Five Dragons (FD or 5D)
7- Sun and Moon (SM or SnM)
8- Golden Blossom (GB)
9- Elemental Crown (EC)

Level atlama rehberi

LS0 dan LS4 e (25 dakika)
Oyun başladığında Xu Sanzhao'dan alacağınız görevi yapın çünkü meditasyon skill'i açılıyor. Bu skill hayat enerjinizin (power/mana) daha hızlı kazanılmasını sağlar. Bundan sonra gidip level 1 olana ve 20 altın kazanana kadar tilki kesin. Yakın Dövüş eğitmeninin (martial arts trainer) yanına gidin ve yumruk atma (basic fist) çalışın. Yumruk ile LS4 olana kadar tekrar tilki kesin. Görevlere şu an için bakmıyoruz.

LS4 den LS6 ya (15 dakika)
Scamp, Wolf veya Rascal kesin.

LS6 dan LS8 e (35 dakika)
LS6 olduğunuzda gidip Xu Sanzhao ile konuşun ve verdiği bütün görevleri yapın (sadece onun verdiklerini). Son görevde sizi Rascal kesmeye gönderecek: LS8 olana kadar kesin. Xu'nun verdiği görev ilk Wu-Tang skill'inizi kazanmanızı sağlayacaktır: Basic Wu-Tang Fists (Temel Wu_tang Yumruk Skill'i). Kılıç kullanmak istesenizde bu skill'i level 2 yapmanız gerekiyor.
Even if you want to go the sword way, you MUST get this skill to level 2.

LS8 den LS10 a (20-25 dakika)
Rascals, Thief ve Wolf kesin

LS10 dan GC1 e (45-50 dakika)
LS10 olduğunuzda Xu'nun verdiği görevleri yapın. Size Basic Wu-Tang Sword (Temel Wu-Tang Kılıç) skill'ini verecektir. Ve tekrar, hangi silahı kullanmak isterseniz isteyin, bu skill'i level 2 ye getirmelisiniz yoksa Wu-Tang a öğrenci olarak kabul edilmezsiniz. 13 olana kadar Thief ve küçük viper kesin ve sonrasında Chi Breathing yapıp GC1 olun. GC1 de Xu ya geri gidin. Size Lightfoot skill'ini kazandıracak görevi verecek.Bu skill normal yürüme hızından çok daha hızlı seyahat etmenizi sağlayacağı için çok önemli (KO daki swift ve SRO daki Grass Walk gibi). Bu skill'in levelini atlattıkça daha da hızlı koşacaksınız.

Şu ana kadar oyunda 2.5 saatinizi en verimli şekilde kullandınız. Silah alacak kadar paranız olmuş olmalı. Daha giysilerle uğraşmayın, paranız dursun, sadece silahlara harcayın.

GC1 den GC4 e (45 dakika)
Viper kesin...

GC4 den GC6 ya (40 dakika)
Xu dan ve Inn Keeper dan görevleri alın ve GC6 olana kadar Bloodwolf kesin.

GC6 dan GC8 e (45 dakika)
Xu dan ve Tavern keeper dan görevleri alın ve Zhengzhou ya gidin. Oradayken ilk şehirdeki Clinic den Revival Pill alın. Daha sonra lazı olacak. GC8 olana kadar Bandit kesin. Köprüde bandit ler var fakat yoldan devam ederseniz tepenin orada daha da fazlasını bulacaksınız.

GC8 (20 dakika)
Wu-Tang Shan a dönün ve apprentice (çırak) olmak için görevi yapın. Wu-Tang alanında eğitmenleri ziyaret edin ve Temel Wu-Tang Meditasyon skill'ini öğrenin. Başlangıç şehrine dönün ve tavern keeper'a gidin. Alacağınız item'ler: White Liquor, Bamboo Liquor, Baby Girl Liquor ve Fried Pork. storyteller'a gidin ve verdiği bütün görevleri (5 adet) yapın. İhtiyacınız olan herşey üzerinizde olacak. C ye basıp karakter ekranınızı açın ve Epithet e tıklayın. Wu-Tang Student a tıklayarak isminizin üstünde çıkmasını sağlayın.

GC8 den GC10 a (45 dakika)
Zhengzhou ya geri dönün ve Baoyang köyü yakınlarında bandit kesin. GC9 olduğunuzda kasabaya gidin. Smith ve Drapery NPC lerinden görevleri alın. Sonra GC10 olana kadar tekrar bandit kesin.

GC10 dan OC1 e (1 saat 30 dakika)
Yeşil olsalar da bandit kesmeye devam edin. GC11 olmanız 25 dakikanızı alacaktır. Kasabaya gidin ve Tavern keeper dan görevi alın. Sonra köprüye gidin ve ordan geçen şüpheli kadına saldırın. Disciple of Black Shadow a dönüşeceklerdir. level 13 olana kadar onları kesin ve Chi Breathing dersini yaparak OC1 olun. Başlangıçyerine gidin ve Wu-Tang öğrencisi olarak davet edilmenizi sağlayacak görevi yapın. Görevden sonra (15 dakika maksimum) başvurunuz kabul edilecek ve sınıf seçimi yapabileceksiniz. Aynı zamanda stat ve mastery leriniz seçtiğiniz sınıf için sıfırlanacak.
 
Türkiye'nin en büyük oyun forumu Kayıt ol
Üst