Neler yeni
  • Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Unreal Engine ile oyun geliştirme

Mucosoft

İçerik Ekibi
Katılım
23 Haz 2015
Mesajlar
56
Tepkime puanı
4
Puanları
8
Yaş
22
Geliştiricilerin kullandığı birçok oyun motoru bulunuyor. Bu oyun motorlarından bazıları Stencyl, Game Maker Studio, Unity gibi oyun motorları olmaktadır. Bunlardan birisi de Unreal Engine olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekçi oyun ve modelleme konusunda üstün bir başarıya sahip olan bu motor, kendini geliştirmeye devam ediyor.

Unreal Engine ile oyun geliştirmek​

Unreal Engine, Unity gibi sık kullanılan bir oyun motoru olmaktadır. Oyun geliştiricilerine ücretsiz lisans sunan firma, toplamda 1.000.000 $’ın üzerinde gelir elde edenlerden lisans ücreti talep ediyor. Bu da %5 telif ücreti olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yani geliştirici zengin olmadan para almıyor.
Unreal Engine 5 resmi olarak tanıtıldı – PS5 inanılmaz grafiklerle geliyor  - Bilim Teknoloji Haberleri
Unreal Engine, oldukça gerçekçi oyunların yapımına ve kaliteli içeriklerin çıkmasına olanak tanıyor. Oyun motoru C++ programlama dilini kullanarak kodlanıyor fakat geliştiriciler isteğe bağlı olarak sürükle bırak sisteminden yararlanabiliyor. Bu sayede kod kullanmadan oyun geliştirmek mümkün oluyor.
Açık kaynak kodlu bir yazılım olan Unreal Engine oyun motorunun kodları GitHub üzerinde paylaşılmaktadır. Kullanıcılar buradan kodlara ulaşabiliyor.
 
Türkiye'nin en büyük oyun forumu Kayıt ol
Üst