Neler yeni
  • Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

The Sims 3 Oynamayı daha zevkli hale getirmek için tüyolar!

Yağmur A.

Emektar
Katılım
16 Eyl 2012
Mesajlar
15,977
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
İstanbul
İsim
Yağmur
Hepimiz bazen oyundan sıkılıyoruz. Bunu en aza nasıl indiririz, herkes fikirlerini söylesin. İşte benimkiler:

1)Yarattığınız yeni bir ailede herkesin birbirinden farklı olmasını sağlayın. Birini müzikal ve sanatçı yapıyorsanız, bir başkasına sportif özellikler ekleyin.

2)Her oyuna girdiğinizde yeni bir aile yapmayın; ek paket aldıkça da eski ailenizi pakete uydurmaya çalışın. Mevcut ailenizle uzun süre oynayın ve kuşaktak kuşağa simler yaratarak bir aile ağacı oluşturun.

3)Her yeni Sim yapışınızda daha önce hiç seçmediğiniz traitlerden en az 1-2 tane seçin. Böylece onların nasıl olduğunu öğrenirsiniz.

4)Her Sim'in 5 traitinden bir tanesini kötülerden seçin. Simleriniz kusurlu olsun, oyun çok daha zevkli olacaktır.

5)Dizi çekmediğiniz veya ev inşa etmediğiniz sürece şifre yazmaktan kaçının. Para şifresiyle zengin olmak yerine Simlerinizin yeteneklerini geliştirip mesleklerinde onları ilerletin. Tahmin edebileceğinizden çok daha hızlı para kazanacak ve zengin olacaksınız.

6)Her yeni Sim yaptığınızda ona farklı yetenekler verin ve onlara daha önce hiç seçmediğiniz işleri seçtirin.

7)Asla iki Sim yapıp aşık edip onları evlendirmek ve çocuk yapmakla tüm zamanınızı geçirmeyin. Önce Siminizi yapın ve bir süre yetenekleri ve işiyle ilgilenin, sonra ona ya evlenecek biri yapın ya da kasabadan bulun.

8)Simlerinizi tüm gün eve kapatmayın, onları sürekli dışarı çıkarın. Birkaç kişilik bir aileniz varsa hepsinin işi olmadığı bir gün (genelde Pazar) onları parka götürün ve piknik yaptırın, ya da beraber balık tutun.

9)Sim'inizin asıl mesleği için bir yetenk geliştirmeye ihtiyaç duyacaksınız. Bunun dışında bir de "yan yetenek" edinin. Müzisyen bir Sim'e gitar çalıştırmanın yanı sıra resim de çizdirebilirsiniz.

10)Sim'inizin yaşam süresini Epic veya Long yapmayın. En fazla normal süresi kadar olsun. Böylece çabuk büyüyecekler ve yeni jenerasyonlar yaratacaksınız. (İsterseniz keyfinize göre doğumgünü pastası alıp istediğiniz kişiyi büyütebilirsiniz.)

11)Simlerinizi ilgi alanına yönlendirin. Sanatçı Simleri arada bir Sanat Galerisine, sporcu olanları Spora götürün. Bazen kütüphaneye götürün ve kitap okutturun. Bu malzemeler evimizde var diye eve tıkılı kalmayın, sosyal mekanlara gidin.

12)Siminizin isteklerini takip edin ve gerçekleştirmeye çalışın. Lifetime ödüllerini çok biriktirip tek bir büyük ödül almak yerine birkaç tane küçük ödül almayı tercih edin. (Benim en az 10 tane olmuştu. )

13)Eğer World Adventures'ınız varsa Simlerinizi belli süre aralıklarıyla bütün ülkelere götürmeye çalışın. Üç ülkeden bir tanesini kendinize "hedef ülke" olarak seçin ve bu ülkeden tatil evi almayı kafanıza takın. Her ülkeye bir kere gittiyseniz bu ülkeye en az üç kere gidin ve sürekli görev yapın. (Lifetime ödüllerinden Prepared Traveller'ı seçerseniz tatile giderken üç gün kazanırsınız)

*Bu arada her yeni sim yapışınızda hedef ülkenizi değiştirmeyi de unutmayın!

14)Eğer bir tatil eviniz varsa arada bir oraya gidin. Gittiğiniz zaman mesleğiniz sizden hangi yeteneği istiyorsa onun eşyalarını eve yerleştirin ve hazır bütün günleriniz boşken yeteneklerinizi arttırın. Geri döndüğünüzde rahatlayacaksınız çünkü her zaman bu kadar zamanınız olmayabilir.

15)Mahallenizden ilgisiz olmayın. Mutlaka yakınınızdaki komşularınızın evine en az bir kere gidin, arada bir onları ziyaret edin.
 
Türkiye'nin en büyük oyun forumu Kayıt ol
Üst