• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

TfSEO En etkili seolardan biri Türkçe karakter Desteği ile

Çileke$

Kalbimizdesin
Emektar
vBulletin kullanıpta sistemine seo kurmayan sanırım yok şimdi sizlerle paylaşacağım eklenti işlevini gayet iyi hatta lisanslı olan vbseo kadar iyi yapıyor... Eğer arama motorlarında bulunan index sayınız az ise veya sıfır bir forum kuracaksanız bu seo eklentisini kurmanızı kesinlikle tavsiye ederim..

Gelelim kuruluma:

ftpden forum dizinine bağlanıp archive klasörünün içinde bulunan index.php dosyasını buluyoruz ve bilgisayarımıza yüklüyoruz.
herhangi bir editörle açıyoruz (notepad,word,dreamweaver vs gibi 'tercihim editplustır") ve
aşağıdaki kodları Bulup;

Kod:
Kod:
 	else
{

$output .= "\t<li>$thread[prefix_plain_html] <a href=\"" . $vbulletin->options['bburl'] . "/showthread.php?t=$thread[threadid]\">$thread[title]</a></li>\n";
}
alttaki kodlarla Değiştiriyoruz

Kod:
Kod:
 	else
{

//Generate url
if ($vbulletin->options['tfseo_type'] == 1)  
{  
$tfseo['k'] = tfseo_url_thread($foruminfo['forumid'], $thread['threadid']); 
} else if ($vbulletin->options['tfseo_type'] == 2)  
{  
$tfseo['k'] = tfseo_url_thread($foruminfo['forumid'], $thread['title'], $thread['threadid']); 
} else if ($vbulletin->options['tfseo_type'] == 3)  
{ 
$tfseo['k'] = tfseo_url_thread($foruminfo[tfseo_key], $foruminfo['forumid'], $thread['title'], $thread['threadid']); 
}

$output .= "\t<li>$thread[prefix_plain_html] <a href=\"" . $vbulletin->options['bburl'] . '/' . $tfseo['k'] . "\">$thread[title]</a></li>\n";
}
Ekteki dosyayı indirip Upload klasörünün içindeki tüm klasörleri ftp aracılığı ile forumumuzun kurulu olduğu dizine atıyoruz ve ürün yöneticisinden product-tfseo_2_37.xml dosyasını yüklüyoruz;

Son olarak aşağıda verdiğim kodları htaccess dosyasına kaydediyoruz...

Kod:
Kod:
 	RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)t([0-9]+)(.*)newpost(.*)$ showthread.php?t=$2&goto=newpost [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)f(.*)/(.*)t([0-9]+)(.*)/post([0-9]+)(.*)$ showpost.php?p=$6 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)f(.*)/(.*)t([0-9]+)(.*)/([a-z]+)([0-9]+)(.*)$ showthread.php?t=$4&page=$7 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)f(.*)/(.*)t([0-9]+)(.*)$ showthread.php?t=$4 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)f([0-9]+)/([a-z]+)([0-9]+)(.*)$ forumdisplay.php?f=$2&page=$4 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)f([0-9]+)(.*)$ forumdisplay.php?f=$2 [QSA,L]
kurulum bu kadar; çok basit olmasına karşın gerçekten çok etkili bir seo sistemi ayarlarına vBulletin seçenekler menüsünden ulaşıp isteğinize göre düzenliyebilirsiniz. fakat bu ayarları bir kere düzenledikten sonra bir daha kurcalamayın ki indexlenen linklerinizi, kaybetmeyin benim tavsiyem;

Rewrite type: medium method
Url structure: .HTML
Rewrite explaion: hepsini işaretleyin
301 redirect: test aşamasında Ben sorun yaşadım pek vaktim olmadığı için çözümüne bakmadım bu yuzden hiç bir seçenek seçili değildi ama siz hepsini işaretleyip deneyin eğer sizdede sorun olursa tüm işaretleri kaldırın ve bu konu altından bildirin boş bir zamanımda çözümüne bakayım
Character replecements: Wide Range seçili olsun standartında Türkçe karakter desteği yoktu wide range seçeneğine Türkçe karakter desteğinide ekledim.

htaccess dosyasını düzenlemeye üşenenler yada kullanmayı bilmeyenler için htaccess dosyasınıda eklentilerin arasına ekliyorum
bilmeyenler için .htaccess dosyasını ftpden forumunuzun ana dizinine (forumunuzu yüklediğiniz yani vbulletin dosyalarının olduğu dizin/klasör) atacaksınız .

Hepinize bol hitli günler...

"Anlatım, ufak bir takım hataların düzenlemesi ve Türkçe karakter desteği
Shevko"

:)

Teşekkürler saol kardes cok faydalı bir konu acmıssın :)
---------------------Ekleme------------------------
Kardes plugının xmlesını yuklemıyor hata veriyor
Bu Dosyada Ürün sitili bulunuyor, Plug-in değil. Lütfen bu Dosyayı Ürün Denetimi bölümünden yüklemeyi deneyiniz.

Çileke$

Kalbimizdesin
Emektar
Teşekkürler saol kardes cok faydalı bir konu acmıssın :)
---------------------Ekleme------------------------
Kardes plugının xmlesını yuklemıyor hata veriyor
Eklenti yükle indir den deneyin