Neler yeni
  • Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Texture Pack Font Hatası Çözümü | HD Font [64x&32x]

Berat

Emektar
Merhaba arkadaşlar. Bugün font hatası yaşayanlar için çözüm bununla birlikte yazdığınız ya da çıkan yazıların daha kaliteli şekilde görünmesi için sizlere bir ascii dosyası vereceğim. Font hatası derken, bazı Türkçe karakterleri(ç,ş,ı vb.) kullandığımızda ortaya garip garip şekiller çıkıyor. Bu da hem anlaşılmazlığa hem de kötü bir görüntüye yol açıyor. İşte ben de bunun ortadan kalkması için sizlerle dosya paylaşacağım. Hemen geçelim anlatıma:

1. [*=center]İlk olarak verdiğim rardan dosyaları çıkartın. 64x ve 32x vereceğim biri küçük biri büyük tek farkının bu olduğunu anlayabildim.
    [*=center]Ardından Başlat>Çalıştır> %appdata% yazalım ve .minecraft dosyasını açalım.
    [*=center]Oradan resourcepacks dosyasını açıp istediğimiz texture packin dosyasını açalım.
    [*=center]Sonra assets>minecraft>textures>font girelim.
    [*=center]Rardan çıkardığımız assets dosyasında da assets>minecraft>textures>font içinde ki ascii.png dosyasını kopyalayalım ve bir önce ki adımda söylediğim font dosyasının içine atalım. İşte bu kadar. Yazıyla karışık olmuş olabilir. Resimli anlatımla daha kolay şekilde anlayabilirsiniz.

Oyundan birkaç kare:

İndirme linki & Virüs taraması

İndirmek için tıklayın
Virüs taraması için tıklayın

Ayrıntılı bir şekilde anlattım her şeyi. İyi forumlar dilerim. Sorularınızı konu altından sorabilirsiniz.

Helni

Onursal
İsim
Furkan S.
Güzel konu olmuş, eyvallah.

ErenDayi

Tonight We Hunt
Forum Üyesi
İsim
Eren U.
Teşekkürler çok yararlı bir konu

Türkiye'nin en büyük oyun forumu Kayıt ol