Neler yeni
  • Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Rode Online İnceleme

Tardis

Doctor Who
Forum Üyesi
Katılım
29 Ocak 2013
Mesajlar
5,581
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
27
Konum
İstanbul
İsim
Mehmet
Türkiye’de MMO sektöründe adını duyurmuş büyük firmalarından biri olan MMIS Games, yayıncılığını üstlendiği R.O.D.E Online’ı 2013 başında Türk oyun severlere Türkçe olarak sunmaya hazırlanıyor.Düzenlenen oyun fuarları ve yapılan yatırımlarla önümüzdeki dönemlerde Türkiye’nin online oyun sektörünün merkezlerinden biri haline geleceğine değinen MMIS Games yetkilileri, Türkçe dil seçeneğiolmayan birçok online oyunun bu pazarda istediği yeri bulamayacağına dikkat çekiyor. R.O.D.E Online’la devrimsel bir MMORPG (çok oyunculu online rol yapma oyunu) deneyimini kullanıcılara Türkçe olarak sunmaktan mutluluk duyacaklarını belirten MMIS Games yetkilileri, oyun severleri kullanımda olan beta sürümüne katılmaya ve tam sürüme avantajlı başlamaya çağırıyor.


Binek ve PvP Sisteminde Devrim
Kullanıcılarına gelişmiş bir binek sistemi sunan R.O.D.E Online, oyuncuların kendi bineklerini yumurtadan itibaren yetiştirmesine imkân sağlıyor. Bir ejderha yetiştirmeyi ve eğitmeyi başaran oyuncular ise uçsuz bucaksız R.O.D.E Online dünyasında hem karada hem havada savaşma fırsatı buluyor. Farklı sınıf seçeneklerinin de mevcut olduğu oyun, her oyuncunun kendi karakterinde belirli yetenekleri öne çıkararak savaş sırasında rakibine üstünlük sağlamasına izin veriyor.


Dinamik, Yaşayan Dünya
Birçok online oyunun aksine R.O.D.E Online’da yapay zekanın da oldukça üst seviyede olduğunu belirten MMIS Games yetkilileri, sadece oyuncuların değil, yaratılan dünyadaki varlıkların da stratejiler geliştirerek oyuncuların kalelerine saldırabildiğini ve dinamik bir dünya sunduğu üzerinde duruyor. Alışılagelmiş
MMORPG türüne dahil oyunlardan oldukça farklı bir sisteme sahip olan R.O.D.E Online, tamamen ücretsiz olarak indirilip oynanabiliyor.1. SAVAŞ | EJDERHA SAVAŞI

Başta, büyük ejderha lordları Firean, Azurian ve Deablo var oldular. Barış içinde yaşadılar ve kendi bölgelerini birbirlerine engel olmadan yönettiler.
Fakat yüzlerce yıl önce, asi siyah ejderha Deablo dünyadaki güç dengesinin bozulmasına sebep oldu. Bu bozulma, ejderhalar arasında sayısız savaşla sonuçlandı. Bir çoğu ya katledildiler ya da kayboldular. Dünyaya kaos ve yıkım hakim oldu ve gereken ateşkes bir türlü sağlanamadı.
Ejderha Lordları kendi bölgelerine geri döndüler ve yeni bir gelecek için kendi planlarını yapmaya başladılar.
2. YÜKSELİŞ | BOYUT KAPILARININ AÇILIŞI

Arkasında hiç bir iz bırakmadan kaybolan Deablo nun planları sonradan gün yüzüne çıkacaktı: Binlerce yıldır açılması imkansız olarak bilinen boyut kapılarını açarak dünyayı ele geçirmek.
Bu sıralarda, Azurian ve Firean da Deablo nun planını bozmak ve dünyayı savunmak için derin uykularından uyanmışlardı.3. KABİLE | KABİLELERLE İŞ BİRLİĞİ

Ejderhalar dışında birçok kabile de bu Ejderha Savaşından harap olmuş dünyada yaşamak zorunda kaldılar. Bu büyük savaştan sadece Orial, Asrai, Halfkin, Kaebi, Shedi ve Sinkong kabileleri canlı çıkmayı başardılar.
Ejderhalar güçlerini toparlayabilmek için bu kabilelerin desteğini almaya karar verdiler. Çok geçmeden korumaya başladıkları bu altı kabilenin saygısını kazanmayı başardılar hatta kabileler tarafından tapılır hale geldiler.
4. SAVAŞ BULUTLARI | KAYBEDECEK VAKİT YOK !

Bir zamanların en gösterişli ve temiz topraklarına sahip Piral, yavaş yavaş hastalığın ve fakirliğin etkisiyle yok oluşun eşiğine geldi. Piral in yerlileri ortadan kaybolmaya ve hatta ölmeye başladı. Zayıflayan bölge, tehlikeli canavarların sürekli saldırılarına maruz kalıyordu.
Sonunda gerçek ortaya çıktı. Bir zamanların büyük Ejderha Lordu Deablo, kaosu farkettirmeden sürekli canlı tutarak düşmanlarını zayıflatıyordu. Sonuç olarak klanlar, geriye kalan iki grup ejderha olan Firean ve Azurian la birlik olmaya karar verdiler.
Efsaneye göre, bu Deablo ve onun ordusuna karşı verilen savaşın başlangıcıydı.


EJDERHA BİNİŞ SİSTEMİ

Oyuncular kendi ejderhaları ile gökyüzüne çıkarak hava savaşlarında bizzat yer alabilirler.
BÖLGE SAVAŞI

Oyuncular, Azurian ve Firean uluslarının birbirleri ile üstünlük için savaştıkları, Bölge Savaşı olarak bilinen arena tipi PVPsavaşlarına katılabilirler.
KOMPLEKS YETENEK SİSTEMİ

Oyuncular farklı silahlar için farklı yetenekler kullanabilir ve her durumda düşmanlarından öne geçmelerini sağlayacak farklı kişisel taktikler geliştirebilirler.
KOMPLEKS SINIF SİSTEMİ

Oyuncular dört ana sınıftan istediğini seçebilirler.
Ayrıca her ana sınıf için iki uzmanlık alanından birini tercih ederek karakterlerini daha da kişiselleştirebilirler. 20. Seviyeden itibaren her 10 seviyede bir uzmanlık alanlarına özel eşsiz yetenekler kazanarak karakterlerini en üst noktaya taşıyabilirler.

ZANAATÇİLİK SİSTEMİ

Oyuncular madencilik, ayıklama, balıkçılık ve toplayıcılık yaparak materyaller edinip, bu materyaller ile nadir ve işe yarar eşyalara sahip olabilirler.
KALE KUŞATMA (İleride uygulanacak)

Oyuncular Piral kıtasında yer alan kaleleri ele geçirebilecek ve sahip olabilecekler.
DEABLO SİSTEMİ (İleride uygulanacak)

Canavarlar oyuncuların kalelerine rastgele saldıracaklar.
* Her sistem için ayrıntılı bilgiye, Rehber bölümünden ulaşılabilir
 
Türkiye'nin en büyük oyun forumu Kayıt ol
Üst