Neler yeni
  • Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

PlayStation 5 vs Xbox Series X

Mucosoft

İçerik Ekibi
Katılım
23 Haz 2015
Mesajlar
56
Tepkime puanı
4
Puanları
8
Yaş
22
PlayStation 5 ve Xbox Series X, birbirine yakın tarihlerde piyasaya sürülecek oyun konsolları. İki konsolun da aynı fiyat olduğu ve rekabetin kızıştığı rakip firmalar arasında Türkiye’de de bir rekabet söz konusu. PlayStation 5’in 1.000 TL indirimli satışa çıkmasının ardından Xbox Series X için de aynı yöntem uygulandı. Peki iki konsol arasındaki farklar neler?

PlayStation 5 ve Xbox Series X arasındaki farklar​

Öncelikle kısaca teknik detaylardan bahsetmek istiyoruz. Aynı fiyata sahip konsollar arasında yer alan PlayStation 5, 8 çekirdekli AMD Zen 2 mimariye sahip bir işlemci ile geliyor. 3,5 GHz frekansı bulunan model, AMD Radeon RDNA 2 mimarili 2,23 GHz frekans hızına sahip ekran kartı içeriyor. 16 GB GDDR6 belleğe sahip modelin 825 GB SSD alanı bulunuyor. 8K oyun deneyimi sunan model futuristik bir tasarıma ev sahipliği yapıyor.
PlayStation 5’e rakip olarak sürülen Xbox Series X ise 8 çekirdekli 3,8 GHz hızında bir işlemci ile piyasaya çıkıyor. AMD RDNA 2 mimarisine ve 1,825 GHz frekans hızına sahip ekran kartı ile kullanıcıları karşılayacak olan model, 12 TFLOPS gücüne sahip. 4K oyun çözünürlüğü ile hizmet veren konsol, 8K HDR desteği de sunacak. 120 FPS’e kadar oyun performansı sunan model, sade bir tasarıma sahip.
 
Türkiye'nin en büyük oyun forumu Kayıt ol
Üst