• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Pirate Storm (nasıl oynanır?)

StormKing

Üye
29 Ağu 2012
6,670
0
0
29
İsim
Kemal
Pirate Storm Bİgpoint şirketi tarafından yapılmış bir korsancılık, aksiyon mmo oyunudur. bigpointin ilk oyunlarından olan seafighta çok benzer. fakat grafikleri daha iyidir ayrıca seafighta göre oynaması ve gelişmesi daha kolaydır. oyunda herkez tek olarak savaşır. birlik denen kuruluşlara katılabilir veya kurabilirsiniz. bu kuruluşlar oyun içinde üyeler arasındaki dayanışmayı arttırırken diğer birliklerde bulunun üyelerlede rekabeti arttırır. oyuncu batırıldığında, düello yapıldığında, birlik ile adalar yağmalandığında farklı puanlar alırsınız. bu puanları kendinizi geliştirmek için farklı gemi ve ekipmanlar almakta kullana bilirsiniz. şidi ben size bunların hepsini detaylıca anlatıcağım. öncelikle oyunun temelinden başlıyorum. (oyunun başındaki eğitici dersleri atlıyorum)

EKİPMAN:
oyunda iki tip silah vardır. biri zıpkınlar diğeri toplar. toplarla gemilere saldırabilir, zıpkınlarlada canavarları avlıyabilirsiniz. cephaneleri farklıdır. bittiğinde almanız gerekir diğerini kullanamazsınız. top ve zıpkınlarınızı dükkandan aldıktan sonra gemiye yerleştirmek için ekipmandan top ve zıpkın bölümlerine gelmeli, gemiye alıcağınız ekipmanı depodan gemiye aktarmalısınız. aynısı yelkenler içinde geçerlidir. yelken aldıktan sonra ekipmandan yelkenler bölümüne gelmeli ve yelkenlerinizi takmalısınız. birde ekxtralar bölümü var. bu ekipmanlar geminin canını hızını kazandığı altın ve/veya tp nı arttırır. bunları takmanıza gerek yoktur aldığınızda otomatikman takılır ve gemi değiştirmek istediğinizde gemiden çıkarıp diğer geminize takamazsınız! son olarak birde güverteler var. bu ekipmanlarda takılmak zorunda değildir ve çıkarılamazlar. bunlar geminin zıpkın ve top slotlarını arttırırlar.

PARA BİRİMLERİ:
oyunda 6 çeşit para birimi vardır.isimleri; altın, elmas, duplon, kurukafa, yağma puanı ve arena puanıdır. altın, elmas ve duplon her canavardan ve korsandan çıkar. ama kurukafa için oyuncu batırmalısınız. yağma puanı için birlik adalarını yağmalamalısınız. arena puanı için ise maçlara katılmalısınız. duplon hariç hepsini birliğinizi veya kendinizi geliştirmekte kullanabilirsiniz. duplon ise 3 haftada bir yapılan turnuvalarda kazanana para olarak gönderiliyor. (18 yaşınızı geçmelisiniz)

ÖZEL HARİTALAR:
oyunda farklı farklı birçok özel harita bulunuz bunlar derin deniz dalgıçlığı ile oluşturulur. birçok bigpoint oyunundaki gibi belli bir oranda harita parçaları çıkar. hepsini topladığınızda haritaya girer ve oynarsınız. harıtadaki canavarları yenebilirseniz ödüller alırsınız.

HARİTALARIN ÇEŞİTLERİ:
oyunda haritalar 3e ayrılır. 1.si PvE 2.si sınırlı PvP 3.sü PvP haritalarıdır. oyundaki 28 haritanın 3ü PvE 2si sınırlı PvP 23ü PvP haritasıdır. PvE haritalarında hiçbir oyuncuya saldıramazsınız. sınırlı PvPlerde sadece kendinizden 3lvl düşük ve yüksek oyunculara saldırabilirsiniz. PvPde ise herşey serbest. (saldırırken veya saldırı altındayken hiçbir haritada harita değiştiremezsiniz)

SERVERLAR:
şuan sadece global serverlar var ama oyunun ortalama %15 kadarı türk. bu yüzden türkler arasındaki dayanışma fazla, gelişmek çok kolay
bu yüzden global diyip oyuna bakmamazlık etmeyin
ayrıca chatte sadece türkler arasında konuşabiliy
orsunuz...
 

SepuLtura

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi
Üye
2 Ocak 2013
2,680
0
0
24
Tunceli
İsim
Emre
Teşekkürler. Ama Bu Oyunu Bi Kere Oynamıştım pek hoşuma gitmedi.
 
Üst