Neler yeni
  • Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Peygamberimizin Hadisleri

MyÖqen

Emektar
Katılım
4 Ara 2008
Mesajlar
1,002
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
KayıPLarDa
İsim
OKAN
Ubâde b. Sâmit'ten-Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre o "Rasûlullah-sallAllahu aleyhi ve sellem-'i şöyle buyururken işittim demiştir:
'Her kim mü'min erkekler ve mü'min kadınlar için istiğfarda bulunursa (Allah'tan bağışlanmalarını dilerse) Allah da her mü'min erkek ve her mü'min kadın sayısınca ona bir sevap yazar."

*****

Abdullah b. Mesud'dan-Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre Rasûlullah-sallAllahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur:
"Her kim Allah'ın kitabı Kur'an'dan bir harf okursa kendisine bir sevap verilir.Her sevap da on katı iledir. Ben 'Elif Lâm Mîm' bir harftir demiyorum. Fakat 'Elif' bir harf 'Lâm' bir harf ve 'Mîm' bir harftir."

*****

Ebû Hureyre'den-Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre Rasûlullah-sallAllahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur:
"Söylemesi dile kolay gelen buna karşılık (kıyâmet günü) terâzinin sevâp kefesinde ağır basan ve Rahmân (olan Allah)’a çok sevimli gelen iki söz vardır ki (bu) 'Subhânallâhi ve bihamdihi' (Allahım! Sana hamd ederek seni bütün noksanlıklardan tenzîh ederim) sözüdür."

*****

Ebû Hureyre'den-Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre Peygamber-sallAllahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur:
"Allah-azze ve celle- sözlerden (hoşuna giden) dört tanesini seçmiştir.(Bu sözler): 'SubhânAllah' (Allahım! Sana hamd ederek seni bütün noksanlıklardan tenzîh ederim) 'Elhamdülillahamdulillah' (Hamd yalnızca Allah'a mahsustur) 'Lâ ilâhe illAllah' (Allah'tan başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur) 'Allahu Ekber' (Allah en büyüktür). Her kim 'SubhânAllah' derse bu sözle ona yirmi sevap verilir ve ondan yirmi (küçük) günah silinir.Her kim 'Allahu Ekber' derse aynı şekilde bu sözle ona yirmi sevap verilir ve ondan yirmi (küçük) günah silinir.Her kim 'Lâ ilâhe illAllah' derse bu sözle aynı şekilde ona aynı yirmi sevap verilir ve ondan yirmi (küçük) günah silinir.Her kim de (zorlama olmadan) kendi irâdesiyle 'Elhamdülillahamdulillahi Rabbil-Âlemîn' (Hamd Âlemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur) derse bu sözle ona otuz sevap verilir ve ondan otuz (küçük) günah silinir."

*****

Ebû Mâlik el-Eş'arî'den-Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre Rasûlullah-sallAllahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur:
"Abdest îmânın yarısıdır. 'Elhamdülillahamdulillah' (ecri büyük olduğu için kıyâmet günü amellerinin tartıldığı) terâziyi doldurur. 'SubhanAllah' ve 'Elhamdülillahamdulillah' (sahip olduğu büyük ecirden dolayı cisim olarak takdir edilmiş olsaydı) göklerle yer arasındaki mesafeyi doldururdu.Namaz nûrdur (ondan aydınlanıldığı gibi sahibini günahlardan çirkinliklerden kötülüklerden alıkor ve onu doğruya iletir). Sadaka burhandır (delildir) . Sabır ışıktır. Kur'an (okur ve gereği gibi hareket edip ondan faydalanırsan) senin lehine şâhitlik eder yoksa senin aleyhine şâhitlik eder. Her insan kendisi için çabalar durur. Kimisi Allah Teâlâ'ya itaat için nefsini satarak onu azaptan

 
Türkiye'nin en büyük oyun forumu Kayıt ol
Üst