• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Minecraft sunucusundan gelir elde etmek

Mucosoft

İçerik Ekibi
Birçok oyuncu sevdiği bir oyunu oynarken o oyunun sunucusunu açarak gelir elde etmek isteyebilir. Sunucu kurmak isteyenlerin bilmesi gereken durum, bu işi severek yapan insanların daha çok başarılı olacağıdır. Bu konuda gelir elde etme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Sunucudan gelir elde etmek​

minecraft sunucusundan gelir elde etmek isteyenler öncelikle kaliteli ve insanların anlayabileceği bir sunucu açmalıdır. Sunucu ne kadar anlaşılır ve açıklayıcı olur ise oyuncular o kadar çok gelir. Gelir elde etmek için uygulanacak yollardan birisi VIP benzeri üyelik satışıdır. Bu üyeliklere eklediğiniz yetkiler oyuncuların ilgisini çekmelidir.
Sunucuyu kâr amacı gütmeyen bir şekilde yönetmek istiyor iseniz fakat masrafını da karşılamayı hedefliyorsanız bu konuda yapabileceğiniz bağış toplamaktır. Oyunculardan bağış toplayarak sunucuyu geliştirebilirsiniz.
Sunucuda etkili bir şekilde gelir elde etmenin bir diğer yolu reklam ve sponsorluk işlemleridir. Sunucuya sponsor alarak gelir elde edebilir veya kullanıcıların sunucuya verdiği reklamları göstererek para kazanabilirsiniz. En etkili gelir yöntemi minecraft sunucusu için günümüzde üyelik ve özellik satışı olmaktadır.
 
Üst