Neler yeni
  • Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Maestia Online |Rehber|

ManavT

Forum Üyesi
Katılım
15 Şub 2016
Mesajlar
158
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
46
Konum
Beypazarı
İsim
Emre


Oyun sitesi;
http://maestia.aeriagames.com/
Oyunda patchleri yükledikten sonra sizden hangi dilde oynamak istediğinizi sorucak (Türkçe seçeneği mevcut) sonra ID ve şifre => server => Karakter => Oyundasınız.

Öncelikle oyunda bulunan sınıflardan bahsedelim.

Oyunda 4 sınıf mevcut bunlar

Savaşçı => Yüksek can, dayanıklılık ve melee attack. Tek elli ve çift elli olmak üzere iki kılıc kullanır. Tek elli alırsanız kalkanda kullanabilirsiniz.


Korucu => Diger oyunlardaki Assasin veya rouge gibi bir sınıf. Bu karakterde hançer ve yay olmak üzere iki silah kullanıyor. Hancerle seri vuruslar yapıp düşük vururken yayla daha yavaş vurup etkili vuruyorsunuz.

Büyücü => Yüksek damage, düşük can, Menzilli atıslar. Hancer , asa veya değnek kullabiliyor. Hancer fiziksel vuruşlarınızı yükseltirken asa büyülü vuruşlarınızı yükseltir. Değnek ise ikisi arasında özellikleri olan bir silah.

Rahip => Bildiğimiz Heal ve buff sınıfı. Buffları çok ama çok işe yarar heleki yüksek lvl bi rahip ise. Kasması biraz zordur. Degnek, asa ve kalkan kullanır. Rahipseniz bir çok yerde size ihtiyac olur.

Irklara gelicek olursak oyunda iki ırk vardır.Bunlar;
Superion Muhafızları
Tapınak Şövalyeleri

Oyunda değişik bir şeyde şu var. Bİrçok oyunda ırklar genelde ayrı yerlerde kasarlar ve birlikte çarpışabildikleri başka haritalar vardır. Ancak bu oyunda böle değil. Bu oyunda tek ana şehir var. Adı Superion. Tapınakçılar ve superionlar aynı haritalarda kasarlar. Sadece Gece bölgelerinde veya RvR lerde kapışırlar.

Şimdi gelelim oyuna başladık ne yapıcaz?

Oyuna başlayınca direk sizbirşeyi ellemeden Sunak isimli yapıya gidicek.Sunakla konuşucaksınız ve size bir görev vericek. Görev zaten direk kafanızın üstünde bir ok işareti ile veya sağınızdaki görev listesindeki görevin adının basındaki ok işareti ile nereye gideceginizi anlarsınız. Oda olmazsa M tusuna basarak haritayı acın ve X işaretli NPC ye gidin. Eger görev bir canavar kesme görevi ise bu X işareti değil o canavarın haritada bulundugu alan KIrmızı bir yuvarlak içine alınır.

Oyun zaten türkçe oldugu için görevleri okuyarak anlarsınız. Zaten hiç bir canavar bile kesmeden 2 lvl olacaksınız.

Şimdi geldik canavar kesme kısmına. Her sınıfta oyuna baslar baslamaz bir skill verilir ztn. Onunla daha kolay kesersiniz. Tab tusu ile otomatik canavrı secersiniz x tusu ilede normal atak yaparsınız. Canavr ölünce tekrar x tusuna basarak canavardan düşenlere bakarsınız. İster tek tek secerek alın ordan isterseniz x e tekrar basarak tümünü toplayın.

Şimdi gelelim oyun hakkında bazı genel bilgilere;

1) Oyunda en yüksek level 100 dür.
2) Oyunda level kasmak diger birçok oyuna göre kolaydır. (Ben 3 günde 50 lvl oldum
)
3) Oyunda birçok görev vardır. Her levelde sadece 1 görev yok.
4) Görevler fazla sıkmaz insanı. Görevler kolaydır. Çabuk biter.
5) Toplam 11 tane harita bulunur. Bunların 6 tanesinde gece modu vardır. Gece modunda diger ırk(Franksiyon)la savaşılabilir.

6) Eğer Sunağın basında Yenileme duası ederseniz. Belli bir süre sonra size DP kutusu gelir ve içinden dp çıkar.
7) Çantanıza gelen bazı itemler mühürlü olur. Bunlarun mühürünü açmak için ya tanımlama parşomeni kullanırsınız yada sunaga gidip tüm envanter ögelerimi tanımla dersiniz.
8) İtemlerde birde asıl vurusları dısında özellik verenleride bulunur. Mesela zeka bilgelik güç vs gibi statlara ekleme yapanlar olabildiği gibi direk örneğin fiziksel kaçınma fln da verebilirler. Bunların ikisi bir silahtada olabilir. Mesela bir silahın özelliklerinden örnek vermek gerekirse.
Zeka +11
bilgelik +9
fiziksel savunma +102
silah saldırısı +30 gibi olabilir.
9) Oyunda depo, müzayede,paralı asker gibi sistemler mevcuttur.

Oyunda toplama sistemi vardır. Bu nedemek oluyor derseniz bakalım.

Oyunda 3 çeşit Ell var. Bunlar: Orman, Taş ve su

Bu ell'ler haritalarda bulunur. Normal kastıgımız haritalarda fln bulunurlar. Haritanın belli bölgelerinde su belli bölgelerinde orman ell leri fln vardır.
Bunların yanına gidip 16 lvl göreviyle aldıgımız Ell toplama yetenegi ile onları öldürüp içinden cıkan parçaları alarak Zırh aksesuar ve silah gibi malzemeler yapılır. Genel olarak:
Orman Ell i => Zırh yapımında
Taş Ell i => Silah yapımında
Su Ell i => Aksesuar yapımında kullanılır. Tabi bazı itemleri yapmak içinde bir çok ellin içinden cıkan malzemeleri isteyebilir.


Binek olarak ilk 10 lvl görevinde verilir. Görevin ismi TEHLİKELİ GÖREV dir. Binekler ırklara göre degişir. tapınakçılar aslana benzer bir binek kullanırken superioncularınki daha değişiktir. Birde 70 lvl görevi ile binek alınır oda sadece bildiğim kadarıyla rengi değişir ve biraz daha hızlıdır.
Ayrıca gercek para ile alınan bineklerde mevcuttur.


Upgrade sistemi ise oyunda şöyle:

Tüccarlardan alıcağınız silah veta zırh donanımı eklme parçaları olması lazım isimleri (adlarını tam htırlamıyorum). Bu itemlere sağ tıklayıp gelen sayfaya itemi koyup büyüle dediğinizde +1 yapmış olursunuz. +2 ye kadar yanmaz ama +3 ten sonra yanma ihtimali vardır. +3 e bile çıkarın direk ama +4 e çıkarmak için bekleyin. +5, +6 bunlar zordur çıkarması. Sadece bir kolay yolu vardır. Buda şöyledir ki büyü transfer taşları vardır oyunda. Çok pahalı değillerdir. Bunu alarak diyelim ki +4 olan bir iteminizi transfer ile en fazla 10 level yükseği bir silaha aktarabilirsiniz. Bu işlem sonucunda düşük levelli iteminiz kaybolur ve diger iteminiz +4 olur. +10 yapmak içinde şöyleki dşük levellik bir itemi +10 yapma şansınız daha yüksektir. Böylece bunu +10 yaparak büyü transferi ile iteminize aktarabilirsiniz. Tabiki önce 10 lvl yükseği bir iteme sonra onun 10 level üstündekine diye diye kendi itemnize aktarırsınız. Büyü transferini kullanmazını öneririm çünkü her seferinde + basmak hem sakıncalı yanma olasılıgı var hemde büyü transferinden daha çok para harcarsınız.

Oyundaki skill sistemi ise şöyle:

Superion ana şehrinde 5 tane bölge var rahip korucu büyücü ve savaşçı bölgesi birde npclerin fln oldugu ana bölge. Rahipseniz rahip bölgesindeki yentenekçi ile konuşarak skill kitabı alırsınız. Çantanıza o kitap gelir sağ tıklarsınız ve öğrenirsiniz. Ayrıca skillin levelini yükseltmek içinde gene gidip kitabı alıp sağ tıklarsınız. 25 levelde ise yetenek ağacınıza bir puan gelir. Bu puanı orada bulunan ve açık olan herhangi bir skille verebilirsiniz. Genelde yetenek ağacındakiler yeni bir yetenek değil yeteneklerinizi yükseltme yönündedir. Örneğin; hızlı ates topu gibi bu yetenek ile ates topunun aktivasyon süresini düşürürsünüz. Birde bahsetmişken bundan skillerde genelde özellikle de büyücü skillerinde aktivasyon süresi vardır. skille bastıgınızda belli bir sürede dolar ve ates eder. Eger ates etme sırasında size bir canavar saldırırsa çok az bir miktar gecikir skilli atmanız.

Oyunda dua sistemide mevcuttur.

2 tür dua vardır.
1) Görev duası
2) Yenileme duası

ikiside istediğiniz yerde aktif olur. Görev duası dua ile alınan görevleri almanızı sağlar. Bunlar ana görevlerdir.

Yenileme duası ise Can ve mana nızı doldurmanızı sağlar pot vs kullanmadan.


Oyunda bir de DP puanı denilen puan türü vardır.

DP uzun adı Deus puanı

Bu PvP oyundaki adı ile RvR lerde veya gece haritalarından elde edilir. Ayrıca bazı görevlerde çok az olmak şartıyla dp verir. Dp ile bazı itemler alınabilir.

RvR ler genelde saat 15-16 dan sonra başlar. RvRlerde berabere kalınma durumunda 165 DP gelirken yenilgi durumunda 105 Dp sanırım yanlış olabilir. Yenme durumunda ise girdiğiniz rvr leveline göre değişir. Ama bir örnek vericek olursak 40-49 lvl RvR sinde yendiğinizde 495 DP gelir
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Juicy

Hak arayan varsa, hakkını verin. Baş kaldıran vars
Emektar
Katılım
2 Ara 2012
Mesajlar
10,313
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
MAHLUKLAR SOKAĞI
İsim
Mahluk
[MENTION=2285578]ManavT[/MENTION] , Görsel içerik eklerseniz, sabit olabilir. :kahve:
 

ManavT

Forum Üyesi
Katılım
15 Şub 2016
Mesajlar
158
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
46
Konum
Beypazarı
İsim
Emre
[MENTION=1118974]Juicy Tx[/MENTION] Görsel içerik eklenmiştir.
 

ManavT

Forum Üyesi
Katılım
15 Şub 2016
Mesajlar
158
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
46
Konum
Beypazarı
İsim
Emre
[MENTION=1118974]Juicy Tx[/MENTION] Düzenlendirilmiştir.
 

𝖘𝖍𝖊𝖔x

Genel Sorumlu
Genel Sorumlu
Katılım
30 Eki 2012
Mesajlar
28,546
Tepkime puanı
7
Puanları
38
Yaş
26
Sabit.

- - - Updated - - -

videoda facebook sayfa linki mevcut. editlendi.
 
Türkiye'nin en büyük oyun forumu Kayıt ol
Üst