Neler yeni
  • Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Karakter sınıfları

Effective

Valar Morghulis
Emektar
Katılım
31 May 2013
Mesajlar
20,334
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
21
Konum
Karabük
İsim
Oğuzhan
Tüm klanlar için geçerli olan 4 ana karakter sınıfı vardır. ( oyunda bunlar Class olarak geçecektir )

The Warrior

The Warrior; klanların ana silah kategorisine dahil olan ( Saber, Sword, Polearm, Wheels, Staff yada spear gibi ) tüm silahları kullanabilme özelliğine sahip yegane karakter sınıfıdır. bu silahlarla en yüksek hasarı verebildikleri gibi doğası gereği diğer karakter sınıflarından çok daha kolay ve hızlı tecrübe kazanabilir ve gelişebilir. Özellikle PVP ( oyuncu oyuncuya karşı ) de The warrior karakter sınıfı yakın dövüşün söz konusu olduğu durumlarda en yüksek avantaja sahiptir. Diğer karakterlere göre daha az komplex ( öğrenmesi ve oynaması daha kolay ) bir sınıf olan Warrior yüksek hasarlara dayanıklı ve aldığı hasarı daha kolay telafi edebilirliği ilede dikkat çeker. Oyun içerisinde bir çok farklı karşılaşma ve savaş pozisyonu olabileceği için en iyi karakter Warrior diyemeyiz ama PVP`deki yüksek potansiyeli, kolay oynanabilirliği ve diğer sınıflara göre daha hızlı tecrübe kazanabilirliği ile Warrior bir çok oyunda olduğu gibi 9dragons`dada büyük bir çoğunluğun tercihi olacaktır.

The Nuker

The Nuker; Chi Kung tekniklerini maksimum düzeyde kullanabilen ve büyücü olarak adlandırabileceğimiz karakter sınıfıdır. The Warrior sınıfına göre gelişme ve tecrübe süresi daha uzun sürer fakat ileriki levellarda özellikleri ve gücü ile göz doldurur. Doğası gereği diğer karakter sınıflarına göre uzun mesafe dövüşlerde kaçınılmaz bir avantaja sahip olduğu gibi doğru ve stratejik oynandığında PVP'de yanına yaklaşılmasının oldukça güç olduğu bu karakter sınıfı, renkli oynanış stili ilede dikkat çeker.Oyun stilinin ve karakter özelliklerinin kavranması güç olduğu için ender rastlanan oyunculardan biri olmanın verdiği ayrıcalık, uzun mesafeli karşılaşmalarda sahip olduğu yüksek avantaj ve buna bağlı olarak hareket etme zorunluluğunun minimum oranda olması ile oyunun en önemli karakter sınıflarından biridir.

The Hybrid

The Hybrid;diğer karakter sınıflarının hemen hemen tüm özelliklerini ( onlar kadar iyi olmasada ) ve her klanın ikinci silah kategorisine dahil (Fist Weapons, Axes, Daggers) olan silahları kullanabilen tek karakterdir. Bunlardan dolayı çok yüksek levellara ulaştığı anda oyunun en güçlü ve etkili solo ( partye katılmadan oynanabilen ) karakter sınıfı olma özelliğine sahiptir. Healer/Buffer'lar gibi kendini ve çevresindekileri iyileştirebilir ve güçlendirebilir, bir Warrior gibi yakın dövüşte etkilidir ve Nuker gibi Chi Kung tekniklerini uygulayabilir. Her karakter sınıfının etkili olan özelliklerini kullanabilmek Hybrid karakter sınıfına PVP'de büyük bir avantaj sağlar. Tüm bu özelliklere sahip olabilmenin getirdiği dezavantajların başında ise diğer karakter sınıflarına göre oldukça uzun süreli ve yorucu bir gelişim sürecinin olması gelir.

The Healer/Buffer

The Healer/ Buffer; bazı açılardan en güçlü ( partisine ve çevresine kazandırdığı özelliklerden dolayı ) bazı açılardanda en güçsüz ( özellikle solo PVP`de ) karakter sınıfıdır. Gerçek anlamda bir support class ( destek sınıfı ) olan The Healer/ Buffer yüksek levellarda oyun içerisindeki genel dengeleri değiştirebilecek önemdedir. Partisindeki ve çevresindekileri iyileştirebilmesi ve/veya güçlendirebilmesi için onlara yakın durması gerektiğinden dolayı oyun içerisinde en çok hareket etmesi gereken bu sınıf, diğer oyuncular tarafından en çok ihtiyaç duyulanı ve sevilenidir. Oynanabilirliği klasik oyun mantığından uzak olduğundan dolayı oyunun en ender rastlanan ( bundan dolayı en değerli ) karakter sınıfı olan The Healer/Buffer partiler veya ufak gruplar arasında geçen PVP karşılaşmalarının kaderini belirleyebilecek öneme sahiptir.
 
Türkiye'nin en büyük oyun forumu Kayıt ol
Üst