Neler yeni
  • Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

İstanbul Üniversitesi 2008 yılında da ''Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi'' arasına gi

Mechul

Forum Üyesi
Katılım
19 Eki 2008
Mesajlar
64
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
35


İstanbul Üniversitesi 2008 yılında da ''Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi'' arasına girdi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada dünya üniversitelerinin akademik sıralamasını belirleyen kuruluşlar arasında olan Shanghai Jiao Tong Üniversitesi tarafından yapılan sıralamada İÜ'nün geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girdiği bildirildi.

Açıklamada sıralamaya giren tek Türk üniversitesi olan İÜ'nün bu yıl 9.96 puanla 407. sıraya yükseldiği de belirtildi. İÜ'nün bölge sıralamasında da 69. sırada yer aldığı ifade edildi.Açıklamada üniversitenin Rektör Prof. Dr. Mesut Parlak'ın yönetimde bulunduğu 4 yılda 3 kez dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına üç yıldır da bölge üniversiteleri arasında ilk 100'e girdiği kaydedildi.

Açıklamada bilimsel ve akademik çalışmaların üniversite mezunları üniversitede çalışan akademisyenlerin aldığı ödüller geçmişten bugüne kadar yapılan araştırmalar ve çalışmalar 2002 ve sonrası yapılan çalışmalar ''Science Citation Index-Expanded and Social Citation Index'' kapsamında yayınlanan çalışmalar ile yapılan diğer çalışmaların tam zamanlı çalışan akademik personel başına düşen pay oranının baz alındığı 6 kritere göre değerlendirildiği belirtildi.
 
Türkiye'nin en büyük oyun forumu Kayıt ol
Üst