• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

İmalathane

Lescon

Onursal Admin
27 Haz 2012
20,304
25
İstanbul
İmalathaneyi nasıl açacağım?
Limanda imalathaneyi açabilmek için+ öncelikle “Yaşlı Habitus'un Zor Ölümü” görevini (İkinci Kaptan) başarıyla tamamlamanız gerekir. Bu görevi tamamladıktan sonra+ her limanda bir imalathaneyle karşılaşacaksınız.

Silahımı nasıl geliştireceğim?
İmalathanedeyken envanterinizden bir silaha tıklayarak boş bir slota yerleştirebilirsiniz. Sonrasında “Geliştir”e tıklatarak geliştirme işlemine istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

Tüm silahlarım iyileştirme menüsünde görünüyor mu?
Hayır. Yalnızca toplar ve zıpkın atarlar geliştirilebilir.

Geliştirme ne işe yarıyor?
Geliştirme yaptığınızda topunuzun veya zıpkın atarınızın seviyesi yükselir. Yani daha fazla hasar verir veya hedeften daha az şaşarlar. Silah ustasındayken+ mevcut silahlarınızdan hangilerinin geliştirilebileceğini görebilirsiniz. Ayrıca bir sonraki geliştirme seviyesinin tam olarak ne getirdiğini ve maliyetini de görebilirsiniz.

Hangi silahları geliştirebilirim?
Envanterinizde bulunan tüm topları ve zıpkın atarları geliştirebilirsiniz. Fakat silah ustası için geçerli olan belirli seviye sınırlamaları vardır: Basit silahlar için daha düşük seviye gerekirken+ yüksek kaliteli silahlar daha yüksek seviye gerektirir. Toplamda 5 silah ustası seviyesi vardır.

Silah ustamın seviyesini nasıl artırabilirim?
Silah ustasının seviyesini iki şekilde artırabilirsiniz. Silah ustasını eğitime gönderebilirsiniz veya kilidi açılmış bir silahı geliştirebilirsiniz. Her iki yöntemle de Meslek TP’si kazanırsınız. Yeterli Meslek TP’sini topladığınızda+ silah ustanızın seviyesi artar ve daha fazla silahın kilidi açılır.

Eğitimin ne faydası var?
Eğitim+ silah ustanızın becerisini artırır. Bir eğitim seviyesini tamamlayan silah ustası daha fazla tecrübe puanı alır ve siz de çeşitli malzemelerle ödüllendirilirsiniz. Eğitim+ “Temel Eğitim” ve “İleri Düzey Eğitim” olmak üzere iki aşamaya ayrılmıştır. Her iki eğitim bloğunda da bir adet kısa ve bir adet uzun eğitim seviyesi vardır. Silah ustanızın eğitimine devam ederek Meslek TP’si toplamasını sağlamak önemlidir+ çünkü bazı geliştirme adımları yalnızca daha yüksek seviyeli silah ustasıyla gerçekleştirilebilir. Eğitim karşılığında para ödersiniz ama hem Meslek TP’si hem de bazı malzemeler alırsınız.

Silahlarda en fazla ne kadar seviye olabiliyor?
Başlangıçtan itibaren toplarınızın ve zıpkın atarlarınızın 1 (düşük) ve 5 (yüksek) arasında değişen seviyeleri olur. Genelde toplar veya zıpkın atarlar+ 3. seviye veya daha düşük seviyede olur.

Farklı geliştirme türleri var mı?
Evet. Her geliştirme+ seçilen silahı iyileştirir. Bazı geliştirmeler “Verimli Geliştirmeler”dir ve işlem için gereken malzemelerden bazılarını iade eder.
Üstün geliştirmeler+ seçilen silahı bir üst kategoriye ait bir silaha dönüştürür; mesela 6 kiloluk top+ 9 kiloluk topa dönüşür.

Verimli veya Üstün geliştirme seçimini nasıl yapacağım?
Geliştirme türleri arasında seçim yapamazsınız. Normal olanlar doğal olarak daha sık olmakla birlikte+ normal+ verimli veya üstün geliştirmeleri rastgele alacaksınız.

Bir silah ulaşabileceği en üst seviyeye ulaştığında ne olacak?
Kendi kategorisinde olabilecek en yüksek seviyeye yükselmiş bir silahı geliştirdiğinizde+ üstün geliştirme gerçekleşir ve silah+ bir üst kategoriye ait silah olarak geliştirilir. Bir silah en yüksek kategorideki en yüksek seviyeye eriştiği için daha fazla geliştirilemez duruma gelmişse+ imalathanede gösterilmez.

Geliştirme işlemini hızlandırabilir miyim?
Evet. Bir geliştirme işlemine başlandığında+ “Hemen Bitir”i tıklatıp elmas kullanarak geliştirme işlemini tamamlayabilirsiniz. İşlemi tamamlamanın elmas maliyeti+ kalan süreye ve işin türüne bağlıdır. Yüksek kaliteli silahların geliştirilmesi daha uzun sürdüğü için+ hemen tamamlanmaları da daha pahalıdır. Aynı şey silah ustasının eğitimi için de geçerlidir.

Bir geliştirme veya eğitim tamamlandığında bilgilendirilecek miyim?
Evet+ size doğrudan bir sistem mesajı gönderilerek işin tamamlandığı bildirilir. İş tamamlandığında çevrimdışıysanız+ herhangi bir bildirim gönderilmez.

Geliştirdiğim silahları imalathaneden almam gerekiyor mu?
Evet. Silah veya eğitim+ alınana kadar geliştirme slotunda durur. Ancak alındıktan sonra envanterinizde görünür.

Gemimdeki topları veya zıpkın atarları geliştirebilir miyim?
Hayır. Sadece envanterinizde bulunan topları ve zıpkın atarları geliştirebilirsiniz.

Başlatılmış bir geliştirmeyi iptal edebilir miyim?
Hayır+ silah ustası bir geliştirmeye başlamışsa+ iş bitine kadar çalışır.

Aynı anda birden fazla silah geliştirebilir miyim?
Evet. Ama önce ek slotlar açmalısınız. Silah ustasının seviyesini yükselterek ek slot açabilirsiniz.

Atölye görevleri

İkinci kaptanda verilen "Yaşlı Habitus'un Zor Ölümü" görevi kabul edip+
Byrades ve Angaros bölgesine giderek görevi tamamladığınız taktirde "Atölye" kilidi açılacaktır.

Atölye Seviyelerinin açılma süreci

1. Seviye Başlangıç seviyesi I ve II Eğitim düzeyleri açıktır Ve bir yuva açıktır.

2. seviye 8000 Mesleki XP tamamlanmasıyla "Orta Düzey Eğitim (Brifing)" açılır.

3. seviye 64000 Mesleki XP tamamlanmasıyla 2. yuva ve "Orta Düzey Eğitim (Kapsamlı)" açılır.

4. seviye 256000 Mesleki XP tamamlanmasıyla herhangi bir seviye yükselmesi olmaz.

5. seviye 512000 Mesleki XP tamamlanmasıyla 3. yuva açılır.