• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Force Touch Web'e Geldi!

Ali Mert DUMAN

Onursal
2 Mar 2013
31,723
24
[h=3]Apple'ın yeni nesil bilgisayarlarında kullandığı Force Touch Trackpad, OS X El Capitan güncellemesi ile web geliştiricilerine de açıldı. Yeni bir internet deneyimi geliyor.[/h]Apple'ın ilk olarak geçtiğimiz aylarda MacBook ile birlikte tanıttığı, sonrasında 13 ve 15 inç ekran boyutuna sahip Macbook Pro bilgisayarlarında da kullandığı yeni nesil trackpad Force Touch, OS X El Capitan güncellemesi ile web geliştiricilerinin kullanımına sunuldu.

Apple'ın yayınladığı API ile kendi web sitelerini Force Touch uyumlu hale getirebilecek olan geliştiriciler,bu özellik sayesinde ziyaretçilerine yep yeni bir internet deneyimi yaşatabilecek.
Basıncı ölçen sensörler ile donatılan Force Touch trackpad, web sitesi deneyiminizi tek bir tıklamanın ötesine taşıyor. Örneğin bir video izleme sitesinde izlediğiniz videoyu ileri sarmak için basınç sensörlerini kullanarak sarma hızını ayarlayabilecek, bir web sitesinde okuduğunuz yazının en alt bölümüne hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

[h=3]iPhone'a Gelme İhtimali Güçlendi![/h]Son zamanlarda sızıntılara ve söylentilere konu olan, Apple'ın Force Touchdokunmatik ekranlı bir iPhone tanıtma ihtimali de, bu yeni haber ile güçlendi. Büyük bir ihtimalle Force Touch'ın web desteği sadeceMac bilgisayarlarda değil, iPhone'da da kullanılabilir olacak.
shiftdelete
 
Üst