• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Final Cut'ın Babası Apple'a Veda Etti!

Ali Mert DUMAN

Onursal
2 Mar 2013
31,723
0
0
24
İsim
Ali Mert
[h=3]Apple'ın profesyonel kullanıma yönelik video düzenleme programı Final Cut, iMovie ve iPhoto'nun yaratıcısı Randy Ubillos, şirkete veda etti. Ubillos, Apple'da 20 yılını doldurmuştu.[/h]
Apple'ın profesyonellere yönelik video düzenleme yazılımı Final Cut'un yaratıcısı Randy Ubillos, emekliye ayrılarak şirkete veda etti. 20 yılı aşkın süredir Apple'da görev yapan Ubillos, Final Cut'ın yanı sıra iLife paketinin tasarım programları iMovie ve iPhoto'nun da yeni sürümlerine imza atmıştı.

[h=3]iPad yazılımlarında imzası var[/h]Şirkette video ve fotoğraf yazılımları alanında üst düzey yönetici olarak görev yapan Randy Ubillos, son yıllarda yenilenen iMovie ve iPhoto sürümlerini ortaya çıkarmıştı. Yazılım şefinin en son gerçekleştirdiği projelerden biri de Final Cut X olmuştu. Ubillos'un yer aldığı yazılım projeleri arasında iPhoto ve iMovie'nin iPad için geliştirilen dokunmatik sürümü de yer alıyordu.
[h=3]Adobe'dan Apple'a transfer oldu[/h]Adobe Premiere video düzenleme programının ilk geliştiricilerinden olan Randy Ubillos, bu yazılımın yaratım sürecinde anahtar rol oynamış veApple tarafından fark edilmiş ve transfer edilmişti. Apple'dan ayrılışı ile Twitter'dan açıklama yapan Ubillos, Apple ürünleri üzerine çalıştığı 20 yıldan sonra, son günü olduğunu duyurdu.

shiftdelete
 
Üst