• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Denizcilik ile ilgili bölümler

#Kahverengi

Forum Üyesi
18 Mar 2013
3,741
Hatay
Deniz Ulaştırma İşletme Programı ( Vardiya Zabiti) :
ÖSYM Kılavuzunda belirtilen “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından Meslek Yüksekokulları Ön Lisans Programlarına Sınavsız Geçiş” hakkındaki esaslara göre ve Öğrenci Seçme Yerleştirme Sınavında YGS-1 sınav puanı ile kaydedilen öğrenciler, 1 yıllık İngilizce Hazırlık ve 2 yıllık ön lisans eğitimini takiben “PRÜ Denizcilik Meslek Yüksekokulu Deniz Ulaştırma İşletme Ön Lisans Diploması” alırlar.
Deniz Ulaştırma ve İşletme programının amacı mezunlarını ticari denizcilik güverte zabitliği görevlerine hazırlamaktır. Mezunlar, uygun gemilerde vardiya zabiti olarak hazırlık dönemini takiben, dünyanın her yerinde seyreden gemilerde “vardiya zabiti” / “yakın yol” kaptanları olarak hizmet edeceklerdir.
Mezunlar ayrıca denizcilik, brokerlik, denizcilik sigortacılığı, insan kaynakları, liman yönetimi ve benzeri alanlardaki görevlerde de çalışabileceklerdir.
Akademik eğitim, dört sömestrden oluşmaktadır. Öğrenciler, öncelikle matematik, fizik, kimya, temel mühendislik, teknik resim ve bilgisayar derslerini takiben, seyir ve gemicilik, yük operasyonları, gemi ve gemi yönetimi alanlarında uzmanlaşırlar.

Program başarı ile tamamlandığında, öğrencilere Deniz Ulaştırma ve İşletme ön lisans diploması verilir. Müfredat STCW 2010’a tam uyumludur.

Gemi Makineleri İşletme Programı (Makine Zabiti):

ÖSYM Kılavuzunda belirtilen “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından Meslek Yüksekokulları Ön Lisans Programlarına Sınavsız Geçiş” hakkındaki esaslara göre ve Öğrenci Seçme Yerleştirme Sınavında YGS-1 sınav puanı ile kaydedilen öğrenciler 1 yıllık İngilizce Hazırlık ve 2 yıllık ön lisans eğitimini takiben “PRÜ Denizcilik Meslek Yüksekokulu Deniz Ulaştırma İşletme Ön Lisans Diploması” alırlar.
Gemi Makineleri İşletme müfredatı temel olarak öğrencileri deniz ticaret gemilerinde makine vardiya zabiti görevlerine hazırlamayı amaçlar. Mezunlar, uygun gemilerde makine zabiti dönemini takiben, baş makinist olarak çalışabilirler. Mezunlar ayrıca gemilerin bakım ve tutumundan sorumlu teknisyenler ve ticari gemi filolarının teknik elemanları olarak da iş bulabilirler. Mezunlar karada, enerji alanında ve turizm sanayinin otelcilik teknik hizmetleri ile ilgili pozisyonlarında çalışabilirler.
Akademik eğitim, dört sömestrden oluşmaktadır. Öğrenciler, öncelikle ileri matematik, fizik, kimya, teknik resim, bilgisayar derslerini takiben, elektrik ve kontrol teknikleri ile ilgili konuların yanı sıra gemiler ve ısı transferi konuları ile ilgili mekanik alanlarında uzmanlaşırlar.

Program başarı ile tamamlandığında öğrencilere Gemi Makineleri İşletme ön lisans diploması verilir. Müfredat STCW 2010’a tam uyumludur.

Gemi İnşaatı Programı (Gemi İnşaat Teknikeri):

ÖSYM Kılavuzunda belirtilen “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından Meslek Yüksekokulları Ön Lisans Programlarına Sınavsız Geçiş” hakkındaki esaslara göre ve Öğrenci Seçme Yerleştirme Sınavında YGS-1 sınav puanı ile kaydedilen öğrenciler 1 yıllık İngilizce Hazırlık ve 2 yıllık ön lisans eğitimini takiben “PRÜ Denizcilik Meslek Yüksekokulu gemi İnşaatı Ön Lisans Diploması” alırlar..
Gemi İnşaatı müfredatı temel olarak öğrencileri tersaneler ve diğer gemi ve yat yapım ve onarım tesislerindeki “Gemi İnşaat Teknikeri” görevlerine hazırlamayı amaçlar. Mezunlar ayrıca gemilerin bakım ve tutumundan sorumlu teknisyenler ve ticari gemi filolarının onarımları ile ilgili teknik elemanlar olarak da iş bulabilirler.
Akademik eğitim, dört sömestrden oluşmaktadır. Öğrenciler, öncelikle ileri matematik, fizik, kimya, teknik resim, bilgisayar derslerini takiben, gemi inşa teknikleri, kaynak teknolojisi ile ilgili konuların yanı sıra gemi dizayn konuları ile ilgili mekanik alanlarında uzmanlaşırlar.
Program başarı ile tamamlandığında öğrencilere Gemi İnşaatı ön lisans diploması verilir.

Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı (Sınırlı Vardiya Zabiti) :

ÖSYM Kılavuzunda belirtilen “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından Meslek Yüksekokulları Ön Lisans Programlarına Sınavsız Geçiş” hakkındaki esaslara göre ve Öğrenci Seçme Yerleştirme Sınavında YGS-6 sınav puanı ile kaydedilen öğrenciler 1 yıllık İngilizce Hazırlık ve 2 yıllık ön lisans eğitimini takiben “PRÜ Denizcilik Meslek Yüksekokulu Deniz ve Liman İşletmeciliği Ön Lisans Diploması” alırlar.

Deniz Ulaştırma ve İşletme programının amacı mezunlarını deniz teknik ve ticari yönetim , limanlar ve terminaller, gemi brokerliği, gemi acentacılığı, gemi sigortacılığı şirketlerindeki görevlere hazırlamaktır.

Mezunlar, sınırlı vardiya zabiti ehliyetine de sahip olabilecektir. Bu ehliyet sayesinde liman içerisinde görev yapan 500 grostondan küçük teknelerde de kaptanlık yapabileceklerdir.

Akademik eğitim, dört sömestrden oluşmaktadır. Öğrenciler, öncelikle matematik, fizik, kimya, işletme derslerini takiben, seyir ve gemicilik, yük operasyonları, gemi ve gemi yönetimi alanlarında uzmanlaşırlar.

Program başarı ile tamamlandığında, öğrencilere Deniz ve Liman İşletmeciliği ön lisans diploması verilir. Müfredat STCW 2010’a tam uyumludur.

Yat İşletme ve Yönetimi Programı (Yat Kaptanı (500-2999 GT)) :

ÖSYM Kılavuzunda belirtilen “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından Meslek Yüksekokulları Ön Lisans Programlarına Sınavsız Geçiş” hakkındaki esaslara göre ve Öğrenci Seçme Yerleştirme Sınavında YGS-6 sınav puanı ile kaydedilen öğrenciler 1 yıllık İngilizce Hazırlık ve 2 yıllık ön lisans eğitimini takiben “PRÜ Denizcilik Meslek Yüksekokulu Yat İşletme ve Yönetimi Ön Lisans Diploması” alırlar.
Yat İşletme ve Yönetimi programının amacı mezunlarını ticari Yat Kaptanı (500-2999 GT) görevlerine hazırlamaktır. Mezunlar, uygun gemilerde “Yat Kaptanı (500-2999 GT)” olarak hazırlık dönemini takiben, dünyanın her yerinde seyreden gemilerde Yat Kaptanı (500-2999 GT)olarak görev yapabileceklerdir.
Mezunlar ayrıca denizcilik, brokerlik, denizcilik sigortacılığı, insan kaynakları, liman yönetimi ve benzeri alanlardaki görevlerde de çalışabileceklerdir.
Akademik eğitim, dört sömestrden oluşmaktadır. Öğrenciler, öncelikle matematik, fizik, işletme, bilgisayar derslerini takiben, seyir ve gemicilik, yat ve marina operasyonları , marina ve yat işletmeciliği alanlarında uzmanlaşırlar.
Müfredat STCW 2010’a tam uyumludur.

Mekatronik Programı (Elektro Teknik Zabiti) :
ÖSYM Kılavuzunda belirtilen “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından Meslek Yüksekokulları Ön Lisans Programlarına Sınavsız Geçiş” hakkındaki esaslara göre ve Öğrenci Seçme Yerleştirme Sınavında YGS-1 sınav puanı ile kaydedilen öğrenciler 1 yıllık İngilizce Hazırlık ve 2 yıllık ön lisans eğitimini takiben “PRÜ Denizcilik Meslek Yüksekokulu Mekatronik Ön Lisans Diploması” alırlar.
Mekatronik müfredatı temel olarak öğrencileri deniz ticaret gemilerinde Elektro Teknik Zabiti görevlerine hazırlamayı amaçlar. Mezunlar ayrıca gemilerin bakım ve tutumundan sorumlu teknisyen ve ticari gemi filolarının elektro-teknik elemanları olarak da iş bulabilirler. Mezunlar karada, enerji, otomasyon, iletişim, otomotiv gibi alanlarda teknik hizmetler ile ilgili pozisyonlarda da çalışabilirler.
Akademik eğitim, dört sömestrden oluşmaktadır. Öğrenciler, öncelikle ileri matematik, fizik, kimya, bilgisayar derslerini takiben, elektronik, elektronik, kontrol teknikeri, otomasyon prensipleri ile ilgili konuların yanı sıra seyir, elektronik seyir, muhabere derslerini alarak bu alanlarında uzmanlaşırlar.
Müfredat STCW 2010’a tam uyumludur.