Neler yeni
  • Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Bunda da bir hayır var padişahım

HALİBER

Emektar
Katılım
3 Ara 2008
Mesajlar
812
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
34
Konum
İSKENDERUN
İsim
HALİL BEN
Bir zamanlar Afrikadaki bir ülkedehüküm süren bir kral vardı. Kral daha çocukluğundan itibaren arkadaş olduğu, birlikte büyüdüğü bir dostunu hiç yanından ayırmazdı. Nereye gitse onu da yanında beraberinde götürürdü. Kralın bu arkadaşının ise değişik bir huyu vardı. İster kendi başına gelsin, ister başkasının, ister iyi olsun ister kötü, her olay karşısında hep aynı şeyi söylerdi: "Bunda da bir hayır var!" Bir gün kralla arkadaşı ava çıktılar.

Kralın arkadaşı tüfekleri dolduruyor, krala veriyor, kralda ateş ediyordu. Arkadaşı muhtemelen tüfeklerin birini doldururken bir yanlışlık yaptı ve kral ateş ederken tüfeği geriye doğru patladı ve ve kralın baş parmağı koptu. Durumu gören arkadaşı herzamanki sözünü söyledi: "Bunda da bir hayır var!" Kral acı ve öfkeyle bağırdı: "Bunda hayır filan yok! Görmüyor musun parmağım koptu?" ve sonrada kızgınlığı geçmediği için arkadaşını zindana attırdı. Bir yıl kadar sonra , kral insan yiyen kabilelerin yaşadığı ve aslında uzak durulması gereken bir bölgede bir kaç adamıyla avlanıyordu. Yamyamlar onları ele geçirdiler ve köye götürdüler. Ellerini, ayaklarını bağladılar ve köyün meydanına odun yığdılar. Sonrada onları odunların ortasınadiktikleri direklere bağladılar Tam odunları tutuşturmaya geliyorlardı ki, kralın baş parmağının olmadığını fark ettiler. Bu kabile batıl inançları nedeniyle uzuvlarından biri eksik olan insanları yemiyordu. Böyle bir insanı yedikleri taktirde başlarına kötü olaylar geleceğine inanıyorlardı. Bu korkuyla, kralı çözdüler ve salıverdiler. Diğer adamları ise pişirip yediler.

Sarayına döndüğünde, kurtuluşun kopuk parmağı sayesinde gerçekleştiğini anlayankral onca yıllık arkadaşına reva gördüğü muameleden dolayı pişman oldu. Hemen zindana koştu ve zindandan çıkardığı arkadaşına başından geçenleri bir bir anlattı."Haklıymışsın!" dedi. "Parmağımın kopmasında gerçekten bir hayır varmış. İşte bu yüzden, seni bu kadar uzun süre zindanda tuttuğum için özür diliyorum. Yaptığım çok haksız ve kötü bir şeydi." Hayır, diye karşılık verdiği arkadaşı: "Bunda da bir hayır var." dedi. "Ne diyorsun Allah aşkına? diye hayretle bağırdı kral. Bir arkadaşımı bir yıl boyunca zindan da tutmanın neresinde hayır olabilir?" Kralın arkadaşı: "Düşünsenize, ben zindanda olmasaydım, sizinle birlikte avda olurdum, değil mi? Ve sonrasını düşünsenize....
 
Türkiye'nin en büyük oyun forumu Kayıt ol
Üst