• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Banka Havalesi ile Nasıl Uçuş Lirası Alırım?

Murat Can ŞAHİN1

Forum Üyesi
16 Şub 2013
2,822
Dijon
Bu konuda banka havalesi yaparken nelere dikkat edilir, işlem sıraları nelerdir, karşılaşılan problemler ve çözümleri hakkında sizlere önemli bilgiler vereceğim.

ÖNEMLİ NOT: Aşağıda anlatılan havale işlemleri sadece yeni bir içerik satın almak isterseniz geçerlidir. Borç bakiyesi yüzünden kapanan hesaplarda bu havale işlemi yapılamaz. Borç bakiye havale işlemleri sadece yurt dışı hesaplarına yapılmalıdır.

Banka havale işlemlerinde 2 işlem sırası vardır;

1- Satın alınacak itemleri Bigpoint üzerinden sipariş etmek ve ödeme bilgilerinizi almak.
2- İlgili ödemeyi bir banka aracılığıyla Bigpoint hesabına göndermek.

Öncelikle birinci aşamayı yapalım. Pazar yerine girdiniz ve ödeme ekranını açtınız. Bu örnek işlemde biz örnek olarak Uçuş Lirası satın alacağız.

Adım 1 - Satın alacağımız nesneyi seçerek KASAYA GİT tuşuna basıyoruz.Sistem bize hangi ödeme tipini kullanacağımızı soruyor. "Banka Havalesi" opsiyonunu tıklıyoruz.Adım 2 - Kendimize ait kişisel bilgilerimizi eksiksiz olarak giriyoruz. Bu aşama önemlidir bir problemle karşılaşırsak bu bilgiler size gerçekten lazım olacaktır. Bütün iletişim bilgilerinizi eksiksiz olarak girdikten sonra "Devam" tuşuna basıyoruz.Adım 3 - Sistem bize ödeme bilgilerini veriyor. Burada ödeme yapılacak banka, şube, hesap adı ve hesap numarası yazmaktadır. Ayrıca "Kullanım Amacı" yazan bir kısım bulunmaktadır. Bu kullanım amacı sizin alışveriş isteğinizin sisteme kayıt edilmesiyle size tahsis edilen bir numaradır. Siz ödemenizi yaptığınızda açıklamanızda bu "Kullanım Amacı" mutlaka yazmalıdır. Ödemeniz bize geldiğinde kullanım amacını sisteme girdiğimizde otomatik olarak sizin alışverişiniz olduğu, ne sipariş ettiğinizi görürüz ve hesabınıza gerekli işlemi yaparız.Havale işleminin en önemli noktası burasıdır. Üstteki bilgileri dikkatlice not almanız eğer imkanınız varsa bir çıktı alarak ilgili banka şubesine götürebilirsiniz. Konunun heryerinde bahsettiğimiz gibi yukarıda ki "Kullanım Amacı" numarasını yaptığınız havalenin açıklama kısmına mutlaka yazdırmalısınız.


Birinci aşamayı tamamladık. Sıra geldi ilgili bankaya ödeme işlemini gerçekleştirmeye. Öncelikle dikkat ederseniz daha fazla masraf ödememeniz için ödeme yapmanız gereken banka bir Türk bankasıdır.

Yapı Kredi Bankası / Levent Şubesi


Örnek banka ödemesine geçmeden önce banka havaleleri ile ilgili birkaç ipucu vermek istiyorum. Bankalar genellikle kullanıcılarına internet bankacılığını kullanmaya özendirmek için kendi şubeleri aralarında bile olsa işlem masrafı istemektedirler. Bu miktar hangi banka olursa olsun genellikle 20-40 TL arasındadır.

ATM'lerden Havale yapamazmıyım?

ATM'lerden masraf alınmaz ya da çok düşük alınır evet. Ama buradan yaptığınız havale / eft işlemlerine açıklama yazamazsınız. Yani "Kullanım Amacını" giremezsiniz. Kullanım Amacı numarası olmayan bir ödeme işlemi sorun yaratmaktadır. Ayrıca gereğinden çok fazla zaman kaybı yaşarsınız.

Havale ücretini daha az nasıl öderim?

Eğer bir banka ile ticari anlaşmanız varsa (firmanızın hesapları ya da şahsi hesaplarınız varsa) banka size bu işlemi masraf almadan yapabilir. Sonuçta işlem masrafı alma yetkisi tamamen banka şubelerindedir. Ayrıca herhangi bir bankanın internet şubesinden havale / eft işlemi yaparsanız çok düşük miktarlarda işlem masrafı ödersiniz.


Ödeme işlemini yaptınız dekontunuz elinizde peki şimdi neler olacak?

Ödemeniz yapıldıktan sonra oyun hesabınıza satın aldığınız itemin geçmesi 2-3 iş günü sürebilir (cumartesi, pazar hariç). Eğer 3 iş gününden fazla süren bir havale işleminiz olduysa dekontunuzla birlikte Ödeme Destek biriminine (
https://ssl.bigpoint.net/paymentsupport/ ) başvurmalısınız.
 
Üst