• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Azerbaycan , İşgal Edilen Topraklarını Kurtarıyor!

Onur C.

Yönetici

Gelen son dakika haberlerine göre, Azerbaycan ordusu 13 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ermenistan ordusunun 18 Ekim'de yürürlüğe giren geçici insani ateşkesi alenen ihlal ederek Azerbaycan sivil yerleşim birimleri ve mevzilerine ağır top atışı gerçekleştirdiğini de belirtti. Milli Savunma Bakanlığı'ndan son dakika Azerbaycan açıklaması geldi: "Ele geçirilen 13 köy ile birlikte işgalden kurtarılan yerleşim yeri sayısı 78’e ulaştı.


Son dakika haberine göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cebrail ilçesinde 13 yerleşim biriminin işgalden kurtarıldığını duyurdu. Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, Ermeni birliklerinin gece boyunca Goranboy, Terter ve Ağdam bölgelerine hava ve top atışları yaptığı bildirildi.


Cumhurbaşkanı Aliyev, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ermenistan ordusunun 18 Ekim'de yürürlüğe giren geçici insani ateşkesi alenen ihlal ederek Azerbaycan sivil yerleşim birimleri ve mevzilerine ağır top atışı gerçekleştirdiğini belirtti. Bu saldırıda ölü ve yaralıların olduğunu bildiren Aliyev, Azerbaycan ordusunun gereken yanıtı vererek birkaç yerleşim birimini işgalden kurtardığını kaydetti.


Aliyev, paylaşımında, "Cebrail ilinin Soltanlı, Emirvarlı, Maşanlı, Hasanlı, Alikeyhanlı, Kumlak, Hacılı, Göyerçinveyselli, Niyazgullar, Keçel Memmedli, Şahvelli, Hacı İsmayıllı ve İsaklı köyleri işgalden kurtarılmıştır. Karabağ Azerbaycan'dır." bilgisini verdi.


Azerbaycan ordusu topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonda daha önce de Fuzuli'nin bazı köylerini Ermenistan güçlerinden temizlemişti. Kent merkezi, 1 kasaba ve 75 köyden oluşan Fuzuli ilinin sadece 20 köyü işgal edilmemişti.


Öte yandan Dağlık Karabağ savaşında ikinci ateşkes yerel saatle 00.00, Türkiye saatiyle Cumartesi akşamı 23.00'te yürürlüğe girdi ancak dakikalar sonra patlama sesleri duyuldu. Ermenistan ordusu daha önce yaptığı gibi ateşkesi ihlal etti, 00.05-04.00 saatlerinde Gedebey ve Tovuz bölgelerindeki askeri mevzilere büyük kalibreli silahlarla ateş açtı.


Ateşkes ihlalli daha sonra Dağlık Karabağ'da işgalden kurtarılan Cebrail kenti çevresine yayıldı, bölgeye top ve havan saldırıları düzenledi. İhlalli daha sonra Dağlık Karabağ'da işgalden kurtarılan Cebrail kenti çevresine yayıldı, bölgeye top ve havan saldırıları düzenledi.Cephe hattındaki en önemli gelişme ise, öğle saatlerinde yaşandı. Azerbaycan, Ermenistan'a ait bir SU-25 savaş uçağının düşürüldüğünü açıkladı.


Kaynak:Milliyet
 
Üst