• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Apple, iPhone ve Mac ile Gülecek!

Ali Mert DUMAN

Onursal
2 Mar 2013
31,723
24
[h=3]Apple'ın 2015 yılı 2. çeyrek performansına yönelik pazar tahminleri açıklanmaya başladı. KGI araştırma şirketine göre, Mac ve iPhone satışlarları Cupertinolu şirketi memnun edecek.[/h]
2014 yılının son çeyreğini rekor iPhone satışıyla kapatan ve 70 milyon sınırının üzerine çıkan Apple, 2015 yılı ilk çeyreğinde de olumlu gidişi sürdürmüştü. Mayıs ayına yaklaşılmasıyla birlikte gözler şirketin 3. çeyrek performansına çevrildi. Bu konuda erken tahminlerini açıklayan KGI Securities şirketi analisti Ming Chi Kuo, şirketin iPhone satışlarının stabil olduğunu, Mac satışlarının ise yükseleceğini belirtti.
[h=3]50 milyon sınırının üstü[/h]Analistin tahminlerine göre, Nisan - Haziran döneminde 52 milyon adete yakın iPhone satışı gerçekleşecek. Bu rakam 2015 ilk çeyrek verilerinden yaklaşık 7 milyon az olsa da, geçtiğimiz yılın aynı dönemine yüzde 46.2 daha yüksek. Son üç çeyrektir 50 milyon adetin üzerine demir atan iPhonesatışları Apple'ın büyük ekran tercihiyle yeni müşteri kitlesi yarattığını açıkça gösteriyor.

[h=3]Yeni Macbook etkisi[/h]Mac satışları için beklentiler ise daha da umutlu. 12 inç'lik Macbook ve güncellenen Macbook Air / Macbook Pro modellerinin de etkisiyle satışların yeniden 5.5 milyona ulaşması bekleniyor. Bu rakam Mac'lerin performansını bir önceki çeyreğe göre yüzde 21.5, 2014'ün aynı dönemine göre yüzde 25.4 artacağı anlamına geliyor. Bakalım 2. çeyrek iPhone veMac satışları beklentileri karşılayabilecek mi?

shiftdelete
 
Üst