• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Among Us Nasıl Bir Oyun? Among Us Nedir?

Mr.Centrino

K U R T U V A Z
Yönetici

Among Us Nasıl Bir Oyun? Among Us Nedir?

Among Us, uzayda yaşanan takım çalışması ve aldatmacası oyunudur. Bilgisayarlardan ve mobil cihazlardan 10 kişiye kadar oynanabilen bu oyun son zamanlarda popülaritesini oldukça arttırmıştır. Bu oyun maksimum 10 kişi ile oynanabildiği gibi minimum da 4 kişi ile oynanabilmektedir. Oyunu oynayacak kişiler dilerlerse kendi arkadaşlarıyla, dilerlerse de yabancı kişilerle oynanabilmektedir.

Oyun Innersloth tarafından geliştirilmiştir ve 2018 yılının Ekim ayında piyasaya sunulmuştur. Hem ücretli hem de ücretsiz olarak oynanabilen bu oyunda iki farklı grup bulunmaktadır. Oyun, oyuncuları bu iki gruptan birine dahil olarak verilen görevleri yapmakla ve görevleri yerine getirirken de öldürülmemekle yükümlüdür.


Among Us’ın Discord kanalı da bulunuyor. Sesli sohbet, oyun içi konuşmalar adına Discord kanalında tam 250.000 oyuncu mevcuttur. Eğer sizlerde bir bu oyununun bir oyuncusuysanız, kanala buradan giriş yapabilirsiniz.

Among Us Nasıl Bir Oyun? Nasıl Oynanır? (Hakkında Her Şey)


Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

Son zamanlarda popüler olan oyunun bu denli ivme kazanmasının ve oyuncu sayısını arttırmasının nedeni; sürükleyici bir oyun olması ve oyunculara keyif vermesidir. Ayrıca bu oyunun kısmen ücretsiz oluşu ve pek çok oyundan farklı özelliklere sahip olması da popüler olmasına etki etmektedir.

Oyun içerisinde Impostor ve Crewmate olmak üzere iki grup bulunmaktadır. Oyun, oyuncuları, oyun başladığında bu iki gruptan birine rastgele dahil olmaktadır. Crewmate oyuncularının görevi; haritada belirtilen görevleri öldürülmeden yapmak iken Impostor oyuncularının görevi de crewmate grubundakileri öldürmektir.

Bu oyunun asıl heyecanı ise; kimin hangi grupta olduğunun belli olmaması ve Impostor oyuncularının da görev haritasında sahte görevler oluşturup Crewmate grubundakileri avlayabilmesidir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst