• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
vds sunucu
Bu ve benzeri 20'den fazla sitemizde reklam vermek ve SEO desteği için foxserpco@gmail.com

Aika Online - Hikaye

Effective

Valar Morghulis
Emektar
31 May 2013
20,334
21
Karabük
Zamanın çarkları dönmeye başlamadan çok önce, Yüce Tanrıça Aika, Arcan diyarını yarattı. Arcan; üzerinde yaşayan hiç kimsenin ölmeyi istemeyeceği güzellikteydi. Yarattığı ilk yaratık olan ‘Scinic’, yeryüzüne üç yüz yıl boyunca hükmetti. Ancak ırk olarak, rekabetçi yapılarından ötürü dünya üzerindeki kaosu durdurabilecek yeteneğe sahip değillerdi. Karmaşadan ve rekabetten sıkılan Scinicler, Aika’ya kendilerine yeni, sakin ve huzurlu bir hayat vermesi için dua etmeye başladılar. Scinicler sonsuz uykuyla ödüllendirilmek istemişlerdi.


Yaratıcıları, Sciniclerin dualarını kabul etmişti. Sciniclerin bu teklifiyle hayal kırıklığına uğrayan Aika, iyiliğin ve kötülüğün dengeli şekilde bölüştürüldüğü İnsan’ı yarattı ve insanoğluna kendi medeniyetlerini kurma izni verdi. Ancak, zamanla insanoğlu gözden düştü ve acımasızca Arcan diyarını yok etmeye başladı.


Aika, bir kez daha hayal kırıklığına uğratılmıştı. Ancak, kendi yarattığı kullarını yok etmek istemedi. Kızgın bir anında, başka bir ırk olan Zerecaları yarattı. Zerecalar, Aika’nın özünden yaratılmışlardı. Aika, bir ihanet daha yaşamak istemiyordu. Zerecaları, insan medeniyetine ceza olarak yeryüzüne yollamaya karar verdi. Kendi özünden yaratıldıkları için kısıtlıda olsa yaratma ve yok etme yeteneklerine sahiptiler. İşler karışıyordu.


Aika yarattığı onca yaratıktan sonra iyice yorgun düşmüştü. Gücünün tükendiğini farkeden Zerecalar isyan bayrağını çektiler. Bu isyanı tek başına bastıramayacağını anlayan Aika, Büyük Kahin Giovanni’den tüm insan ırkını, Lakia bölgesine getirmesini emretti. Bu dönemde Zerecalar öylesine zalimleştiler ki insan nüfusu neredeyse tükenme noktasına geldi. Zerecaların soykırımından kaçmak isteyen insanların tek çareleri kıtanın uzak köşesinde bulunan Lakia bölgesiydi. Aika, tüm güçlerini kullanarak, insan ırkının devamı için bu bölgeyi gökyüzüne taşıdı.

http://www.mmogamesturkiye.com/resimler/aika-online/aika-online-26.jpg
 
Üst